جراحی زیبایی شکم در اهواز

جراحی زیبایی شکم در اهواز

توضیحات دکتر ذهتاب فوق تخصص جراحی پلاستیک در اهواز، در خصوص ” شرح انواع جراحی زیبایی شکم ” را در این مقاله می خوانید:

جراحی زیبایی شکم دغدغه ای آشنا

صدای تند نفس نفس زدن، سرازیر شدن عرق، دویدن روی تردمیل های سیاه، نگاه خیره به کرنومتر تردمیل و در آخر چشمان بهت زده به ترازو

جراحی-زیبایی-شکم
قطعا اگر در رسته افراد چاق باشید این عبارات برای شما رنج کاهش وزن را تداعی خواهد کرد. شاید زمان هایی که روی تردمیل در حال دویدن هستید، بارها و بارها فکر خلاصی از چربی های شکمتان را با جراحی در سر پرورانده باشید.اما چه چیزی ابر افکار بالای سرتان را از هم پاشیده است؟ ترس از جراحی شکم؟ عوارض آن؟ باورهای اشتباه از انجام این جراحی؟ فکر برگشت چربی ها؟ و یا هزینه جراحی شکم؟ کدام؟

حال دیگر وقت آن رسیده چربی تکانی کنید…اگر هنوز هم تنها راه لاغری را در جراح می دانید پیشkهاد می کنیم خواننده این مقاله باشید:

جراحی های زیبایی شکم

امروزه بسیاری از افراد برای داشتن اندامی متناسب تلاش می کنند، اما تلاشی که افراد با اضافه وزن بالا دارند بیش از سایرین است. این افراد به دلیل داشتن چربی های اضافه در ناحیه شکم و پهلو ها دیرتر از دیگران به ایده آل ذهنی خود دست می یابند، چه بسا که برخی از آن ها حتی با تلاش های فراوان هرگز طعم تناسب اندام را نمی چشند. اینجاست که به فکر جراحی زیبایی شکم می افتند.

این نکته حائز اهمیت است که تمامی افراد چاق نمی توانند با ورزش و مصرف برخی دارو ها و حتی رژیم غذایی مناسب و کم کالری، کاهش وزن داشته باشند، از این رو تنها راه برای لاغر شدن را جراحی های زیبایی شکم خواهد بود.

جالب است بدانید که اولین جراحی های شکم در قرن ۱۹ انجام شد که نتایجی مطلوبی نداشت. پس از خوابیدن آتش جنگ، پزشکان تلاش کردند راهی امن و مناسب تر برای این جراحی بیابند.

روش های جراحی زیبایی شکم

لیپوساکشن

شاید شنیدن این واژه برای کسانی که به دنبال جراحی زیبایی شکم هستند قدری هراس انگیز باشد. چرا که صحبت های خوبی پشت این جراحی پر حاشیه شنیده نمی شود. اغلب افرادی که مایل به جراحی شکم هستند جراحی لیپوساکشن را مساوی با عارضه آمبولی می دانند. متقاضیان باید توجه داشته باشند که آمبولی در مواقعی رخ می دهد که حجم چربی خارج شده بیش از ۵ لیتر باشد، در حالی که در حجم بین ۱ الی۲ لیتر چربی خطر آمبولی وجود نخواهد داشت.

اما به هر حال این جراحی مطلوب  متقاضیان جراحی زیبایی شکم نیست.

لیپوماتیک

در همان زمان که جراحی لیپوساکش به بوته فراموشی سپرده می شد. جراحی لیپوماتیک در دنیای جراحی های زیبایی شکم رخ نمایان کرد. البته این بار با عوارض حداقل.

در این روش نیز به مانند لیپوساکشن، پزشک با دستگاه لیپوماتیک اقدام به شکستن چربی ها و همچنین خارج نمودن آن ها می کند. اما تفاوت اساسی این روش با جراحی لیپوساکشن میزان بالای امنیت در جراحی لیپوماتیک است.

زایش روشی نوین از روش پیشین این ارمغان را بدست می دهد که عوارض ناشی از آن روش ها به حداقل برسد. این قاعده از جراحی لیپوماتیک که زاییده جراح لیپوساکشن است مستثنی نیست. در این روش به دلیل سیستم هوشمندی که در این دستگاه جهت توقف در زمان نزدیکی به بافت غیر چربی وجود دارد؛ امکان بروز عارضه آمبولی به حداقل می رسد. به عبارت دیگر  زمانی که دستگاه لیپوماتیک وارد بدن بیمار می شود در صورت مجاورت با بافت غیر چربی یعنی عضلات، متوقف شده و موجب می شود کمترین آسیبی به بافت های شکم نرسد. علاوه بر این جراحی زیبایی شکم با این دستگاه این امکان را می دهد که پوست به دلیل داشتن مقداری چربی بعد از جراحی دچار چروک نشود.

بهترین-دکتر-ابدومینوپلاستی-اهوازابدومینوپلاستی

تامی تاک یا همان جراحی ابدومینوپلاستی بهترین روش برای جراحی زیبایی شکم است. افرادی که در ناحیه شکم و پهلو دارای چربی های بسیاری باشند بعد از لیپوماتیک و یا لیپوساکش با افتادگی و شل شدگی پوست شکم مواجه می شوند. لذا در اینجا جراحی ابدومینولاستی به یاری آن ها آمده و با حذف هم زمان پوست اضافی شکم ظاهری زیبا تر به اندام می بخشد.

چه افردی می توانند از جراحی زبیایی شکم بهره مند شوند؟

شاید در نگاه اول تصور کنید تمامی افراد چاق می توانند از این جراحی ها استفاده کنند، اما باید توجه داشته باشید بهرمندی از این روش ها نیازمند توجه چند نکته است:

جراحی-زیبایی-شکم

 

 

 • این جراحی برای افرادی مناسب است که به لحاظ فیزیکی در سلامت باشند و به بیماری خاصی مبتلا نباشند .
 • این جراحی برای افرادی مناسب است که که در ۶ ماهه گذشته وزن ثابت داشته اند.
 • این جراحی ها برای افرادی مناسب است که دارای اضافه وزن و یا شل شدگی پوست باشند.

اما این جراحی برای چه افرادی توصیه نمی شود؟

گرچه این روش ها می تواند افراد را به ایده آل های ذهنی خود نزدیک کند و ابتلا به ببماری های ناشی از اضافه وزن برای آن ها را به حداقل برساند، اما انجام آن برای تمامی افراد توصیه نمی شود. از جمله :

 • بانوانی که قصد بارداری در آینده را داشته یاشند.
 • افرادی که اضافه بیش از حد داشته باشند.
 • افرادی که مشکلات پوستی در زمینه ترمیم جای زخم داشته باشند.
 • افرادی که با این جراحی احتمال به خطر افتادن سلامت یشان وجود داشته باشد.

دکتر همایون زهتاب فوق تخصص جراح پلاستیک و زیبایی با استفاده از تکنیک های روز دنیا و دستگاه های مجهز پیشرفته به انجام جراحی های زیبایی می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با بهترین فوق تخصص جراح پلاستیک در اهواز می توانید با شماره ۰۶۱۳۳۹۲۲۸۹۳ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر همایون زهتاب مراجعه کنید .

عوارض احتمالی جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم با وجود تمامی مزایای که دارد در هر حال نوعی جراحی محسوب می شود و می تواند با سهل انگاری جراحان و یا بیماران عوارض خطرناکی را به بار آورد، لذا با مراجعه به بهترین جراح زیبایی شکم و همچنین رعایت مراقبت های بعد از جراح زیبایی شکم می توان این عوارض را به حداقل رساند.

قطعا قبل از جراحی فوق تخصص جراحی پلاستیک شما را از احتمال بروز برخی عوارض آگاه خواهد کرد که در زیر به صورت فهرست وار به آن اشاره می کنیم:

 • ایجاد درد و تورم بعد از جراحی به مدت ۲ ال ی۳ ماه
 • احساس ضعف
 • برجای ماندن جای اسکار روی پوست
 • هماتوم و خونریزی
 • ایجاد عفونت
 • لختگی خون
 • احتمال آمبولی
 • بی حسی ناحیه ناف
 • کبودی پوست
 • عدم ایجاد تقارن

گرچه این عوارض احتمالی بوده، اما بیماران در صورت مشاهده آن ها می بایست به سرعت به جراح خود مراجعه کنند.

سخن پایانی

اضافه وزن معضلی شایع در عصر حاضر است. سبک زندگی ناسالم، مصرف غذاهای چرب و به اصطلاح فست فودی موجب شده افراد زیادی در گیر این عارضه شوند، لذا با وجود خیل عظیم متقاضیان این جراحی فرصت برای جراحان بی تجربه و سودجو فراهم گشته است. از متقاضیان جراحی های زیبایی شکم تقاضا میکنیم برای انجام این جراحی به فوق تخصص جراحی پلاستیک مراجه کنند.

پاسخ

پنج × 5 =

Call Now Button