لیفت سینه و مراقبت های بعد از آن

لیفت سینه و مراقبت های بعد از آن

یکی از اعمال زیبایی شایع لیفت سینه می باشد . این عمل در افرادی که زایمان انجام می دهند و نوزاد خود را شیر می دهند شایع تر است . ولی در افرادی که دارای افتادگی سینه هستند نیز انجام می شود .

لیفت سینه چیست ؟

سه عامل شیردهی ، ژنتیک و زمان باعث می شود سینه ها از فرم و حجم  خود خارج شود .

لیفت سینه نوعی جراحی است که در آن جراح برای فرم دهی به سینه و رفع افتادگی آن سینه را به سمت بالا می کشد . در گذشته چند برش در سینه بدین منظور زده می شدو نوک و هاله آن نیز جا به جا می شد اما در تکنیک جدید تنها برش در یک قسمت از سینه زده می شود بدون اینکه نوک سینه جا به جا شود . در این روش ابتدا پزشک مناطق مورد نظر را علامت گذاری می کند سپس پوستهای اضافی مناطق علامت زده برداشته می شود تا پوست سینه سفت شده و فرم زیبایی بگیرد . بعد از اتمام کار محل برش با نخ قابل جذب بخیه زده می شود.این عمل در اتاق عمل تحت بیهوشی عمومی انجام می شود .

عکس-لیفت-سینه

عکس-لیفت-سینه

بعد از زایمان لیفت سینه بهتر است یا پروتز سینه ؟

اینکه بعد از بارداری کدام جراحی زیبایی سینه برای فرد مناسب است بستگی به علت ایجاد آن و شرایط فرد دارد که با معاینه و بررسی پزشک مشخص می شود . در صورتی که شلی پوست و اضافه بودن پوست در اثر بارداری باعث افتادگی سینه شده باشد لیفت سینه انجام می شود . در صورتی که حجم غدد شیری دچار کاهش شده که درمان آن پروتز سینه است . بنابراین اگر کاهش حجم سینه داشته باشیم ولی افتادگی وجود نداشته باشد درمان آن تنها با پروتز سینه است . در صورتی که هم حجم غدد شیری کاهش یافته باشد و هم پوست سینه دچار افتادگی و شلی باشد درمان آن لیفت سینه همزمان با پروتز سینه می باشد .

دکتر همایون زهتاب فوق تخصص جراح پلاستیک و زیبایی با استفاده از تکنیک های روز دنیا و دستگاه های مجهز پیشرفته به انجام جراحی های زیبایی می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با بهترین فوق تخصص جراح پلاستیک در اهواز می توانید با شماره ۰۶۱۳۳۹۲۲۸۹۳ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر همایون زهتاب مراجعه کنید .

دوره نقاهت لیفت سینه

ممکن است تا ۶ ماه بعد از  عمل در سینه خود بی حسی داشته باشد ولی برای دیدن نتیجه جراحی باید سه ماه صبر کنید .

مراقبت های بعد از لیفت سینه

  • تا دو هفته سیگار و دخانیات مصرف نکنید .
  • تا شش ماه استخر و جکوزی نروید .
  • بعد از گذشت ۷ روز از جراحی با صلاحدید و مشورت جراحتان می توانید پیاده روی کنید.
  • در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید .
  • تا یک هفته از حرکت دادن زیاد بازو اجتناب کنید .
  • تا یک هفته فعالیت سنگین نکنید و جسم سنگین بلند نکنید .

بستن سوتین بعد از لیفت سینه

تا شش هفته برای فرم دهی شکل سینه سوتین طبی و مخصوص به صورت شبانه روز استفاده کنید .

پاسخ

سه × 2 =

Call Now Button