جراحی زیبایی برای افتادگی پلک
۰۳ تیر

جراحی زیبایی برای افتادگی پلک

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

جراحی زیبایی برای افتادگی پلک

پلک نقش محافظت کننده از چشم را دارد که با حرکات ظریف و دقیق خود در هر دقیقه باعث محافظ از چشم و بهتر دیده شدن چشم می شود . پلک به تدریج با حرکات متعدد خسته می شود در نهایت حالت افتادگی ایجاد می شود . در حقیقت افتادگی پلک بدین معناست که عضله ای که نقش بالابردن پلک را دارد ضعیف می شود در نتیجه شکاف پلک ایجاد می شود.

از کجا بفهمیم افتادگی پلک داریم ؟

بسیاری از افراد سوال می پرسند که از کجا بفهمیم افتادگی پلک داریم ؟ برای دانستن این موضوع جلوی آینه بایستید و بالای چشم خود را بنگرید اگر چربی و پوست اضافه در پلک خود مشاهده کردید کاندید جراحی افتادگی پلک هستید. روش دیگر اینست که چشم خود را نیمه بسته نگه دارید و پوست پلک خود را بکشید اگر پوست اضافه به دست شما آمد افتادگی پلک دارید . اگر این افتادگی زیاد باشد به تدریج فرد در هنگام تماشای برنامه یا مطالعه به سرعت خسته می شود و احساس سنگینی پلک می کند .

عکس-قبل-و-بعد-از-جراحی-افتادگی-پلک

عکس-قبل-و-بعد-از-جراحی-افتادگی-پلک

موارد ضرورت جراحی زیبایی پلک

طیف وسیعی از موراد مختلفی را شامل شود که به دو گروه تقسیم می شود :

  1. درمانی : افرادی که ضرورت دارند عمل شوند که شامل موارد ذیل می شود :
  • سوختگی پلک
  • حالت های بدقرار گرفتن پلک : افرادی که از دوران کودکی پلک آنها به صورت ژنتیکی در وضعیت بدی قرار دارد .
  1. زیبایی
بیشتر بخوانید
لیپوساکشن در اهواز

سوال اینجاست که باید این جراحی زیبایی را انجام داد یا خیر ؟ در واقع افراد خودشان انتخاب می کنند که نیاز به تغییر در چهره داشته باشند یا نه . در این مورد الزامی وجود دارد و طبق توافق بیمار با جراح انجام می شود .

افتادگی پلک در کودکان

در برخی کودکان افتادگی پلک یا بلفاروپتوز وجود دارد که کمتر از ۴ سالگی در پلک بالا دیده می شود . این موضوع خطراتی را می تواند برای کودکان داشته باشد . از جمله تنبلی چشم پیدا کنند که نیاز دارند بررسی شوند . زیرا حدود ۲۰% این اطفال دچار تنبلی چشم می شود  . ارزیابی از نظر شدت افتادگی و شماره چشم باید در این کودکان انجام شود . زمانی که افتادگی تعیین شد تصمصم به جراحی گرفته می شود. کودکانی که در معرض تنبلی چشم هستند اقدام به جراحی سریعتر اتفاق می افتد .

دکتر همایون زهتاب فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در اهواز با استفاده از تکنیک های روز دنیا و دستگاه های مجهز پیشرفته به انجام جراحی های زیبایی می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با دکتر می توانید با شماره ۰۶۱۳۳۹۲۲۸۹۳ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر همایون زهتاب مراجعه کنید .

درمان افتادگی پلک با جراحی زیبایی

افتادگی پلک را می توان با جراحی درمان کرد . پلک به دلیل نزدیکی به چشم و ابرو از حساسیت زیادی برخوردار است و فردی که جراحی زیبایی این عضو را انجام می دهد باید دقت و تبحر کافی را داشته باشد . معمولا سنین بین ۳۵ تا ۴۰ سال نیاز به این جراحی پیدا می کنند . اگر گوشه ابرو از کنار استخوان پیشانی افتاده تر بود ، این نیز نیاز به جراحی دیگری دارد . در این جراحی پوست اضافه ، چربی و عضلات اضافه در پلک بالا برداشته می شودو بخیه زده می شود .

بیشتر بخوانید
رینوپلاستی در اهواز

محدودیت جراحی زیبایی پلک

همه افراد می توانند جراحی زیبایی پلک را انجام دهند جز موارد ذیل :

  • افرادی که بیماری زمینه ای مانند دیابت و قلبی دارند با جراحی عوارض احتمالی مانند عفونت و خونریزی بیشتر می شود .
  • افرادی که داروهای خاص مصرف می کنند .

مشاوره قبل از جراحی زیبایی پلک

باید قبل از جراحی فرد مورد ارزیابی و بررسی از نظر سلامت کلی بدن داشته باشد .

جراح خوب برای جراحی زیبایی پلک

از آنجائیکه پلک در قسمت حساسی از صورت و مجاور به چشم است از حساسیت بالایی برخوردار است . اگر این عمل به درستی انجام نشود می تواند به چشم و عضلات پلک آسیب برساند . بنابراین توصیه می شود برای انجام این جراحی به فوق تخصص جراحی پلاستیک که تبحر و دقت کافی در این جراحی دارد مراجعه شود . در مورد تجربه جراح نیز تحقیق کنید .

دکتر همایون زهتاب فوق تخصص جراحی پلاستیک در اهواز

دکتر همایون زهتاب، فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و لیزر هستند.

همچنین ایشان عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران نیز می باشند.

درباره نویسنده

دکتر همایون زهتاب
دکتر همایون زهتاب، فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و لیزر هستند.همچنین ایشان عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران نیز می باشند.

پاسخ

چهار + هفت =

تماس با پزشک