سابسیژن در اهواز
۲۹ مهر

سابسیژن در اهواز

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

سابسیژن در اهواز

در زمان های گذشته فرورفتگی ها و جای جوش برای افرادی که صورت و بدنشان مستعد آکنه بود، مسئله ناراحت کننده و دردناکی بود اما امروزه با استفاده از علم روز همه ی این مسائل قابل درمان است. قبل از انجام سابسیژن و پس از آن مراقبت هایی نیاز است که در ادامه مطلب سایت دکتر زهتاب، به آن ها خواهیم پرداخت.

Subcision / سابسیژن چیست؟

یکی از این روش ها بسیار کاربردی برای بهبود این نوع مشکلات پوستی، سابسیژن می باشد. سابسیژن از جمله روش های درمانی ساده و همینطور جزء جراحی های سرپایی محسوب می شود  که به منظور رفع آکنه هایی حاصل از اسکارهای بسیار عمیقی که فرورفتگی قابل توجهی را در پوست ایجاد کرده‌اند، استفاده می شود. از این روش برای از بین بردن چین و چروک، خط اخم و خنده و مشکلات دیگر پوست نیز استفاده می شود.

سابسیژن-در-اهواز

مقالات مرتبط:

پی آر پی چیست و چه کاربردی دارد ؟

لیزر کیوسوئیچ تاتو را کاملا از بین می برد !

روش انجام سابسیژن

در روش درمانی سابسیژن، با استفاده از یک نوع سوزن خاص از طریق تولید سوراخ هایی در سطح پوست، سطوح زیرین پوست در واقع تخریب می شوند. نوک سوزن ویژه موجب تخریب رشته های فیبروتیک، در گودی اسکارها یا جای جوش یا خطوط خنده با اخم خواهد شد.

بیشتر بخوانید
تزریق چربی در کدام قسمتها استفاده می شود؟

این عمل تخریبی باعث آزاد شدن رشته های فیبروتیک در ناحیه تخریب شده سطح زیرین پوست در اسکار شده و درنتیجه نیاز به تولید کلاژن جدید برای بهبود زخم پیش می آید. کلاژن جدید منجر به بهبود زخم ریز در سطح زیرین شده و فرورفتگی را به صورت قابل ملاحظه ای پر می کند.

سابسیژن به منظور از بین بردن جوشگاه های عمیق در پوست است و هرچه عمق اسکارها بیشتر باشد در روش سابسیژن، نتیجه بهتری به دست خواهد آمد. اگرچه برای جوشگاه های سطحی هم مفید است اما در نوع عمیق نتیجه بهتر خواهد بود. روش سابسیژن برای اغلب پوست ها از هر نوع و رنگ مناسب است.

کارایی تکنیک سابسیژن به متخصص بستگی دارد که این عمل را بر روی پوست پیاده می‌کند. تعداد پزشکانی در این زمینه تخصص و مهارت لازم را داشته باشند، کم است.

آمادگی قبل از انجام سابسیژن:

  • قبل از انجام سابسیژن حتما یک روز قبل استحمام کنید
  • اگر سابقه ی تبخال یا بیماری های عفونی مانند هپاتیت و ایدز دارید، قبلا به پزشک خود حتما اطلاع دهید.
  • اگر باردار هستید یا فرزند شیرخوار دارید این مسئله را به هیچ عنوان از پزشک خود پنهان نکنید.
  • در صورت مصرف داروهای ضد انعقاد خون همانند آسپرین ، وارفارین و هپارین ،در ۳ روز گذشته ، پزشک را در جریان قرار دهید.
  • درصورتی که به بیماری های پوستی مبتلاهستید، پزشک را مطلع سازید.

دکتر همایون زهتاب فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در اهواز عضورسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران با استفاده از تکنیک های روز دنیا و دستگاه های مجهز پیشرفته به انجام جراحی های زیبایی می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با دکتر می توانید با شماره ۰۶۱۳۳۹۲۲۸۹۳ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر همایون زهتاب مراجعه کنید .

مراقبت های بعد از انجام سابسیژن:

  • به مدت دو روز پس از انجام سابسیژن سعی کنید که محل مورد نظر و سوراخ های ایجاد شده در آن، به هیچ وجه با آب تماس نداشته باشد.
  • رسیدن نور آفتاب به نواحی مورد نظر مشکلی ایجاد نمی کند ولی باید سطح آنها را با استفاده از پماد آنتی بیوتیک پوشاند.
  • از درد، ورم و کبودی پوست بعد از انجام عمل نگران نباشید زیرا این عوارض موقت بوده و پس از چند روز برطرف خواهند شد.
بیشتر بخوانید
پی آر پی چیست و چه کاربردی دارد ؟
دکتر همایون زهتاب فوق تخصص جراحی پلاستیک در اهواز

دکتر همایون زهتاب، فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و لیزر هستند.

همچنین ایشان عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران نیز می باشند.

درباره نویسنده

دکتر همایون زهتاب
دکتر همایون زهتاب، فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و لیزر هستند.همچنین ایشان عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران نیز می باشند.

پاسخ

1 × یک =

تماس با پزشک