عمل چال گونه چگونه انجام می شود؟
۰۸ مرداد

عمل چال گونه چگونه انجام می شود؟

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

عمل چال گونه چگونه انجام می شود؟

چه نکاتی بعد از عمل باید رعایت شود؟مدت زمان بهبودی عمل چال گونه چقدر است؟عوارض عمل چال گونه  به چه صورت است ؟ دکتر ذهتاب فوق تخصص پلاستیک در مورد عمل چال توضیحاتی می دهد که در ادامه به آن می پردازیم.

عمل چال گونه

خیلی از افراد به صورت یک طرفه یا دوطرفه در صورتشان یک چالی دارند که به چال خنده معروف است، که در حقیقت انقباض عضلانی است که موقع خندیدن با انقباض عضلات صورت یک فرورفتگی در گونه ها بوجود می آید که در زیبایی خیلی از چهره ها موثر است.

عکس-عمل-چال-گونه

عکس-عمل-چال-گونه

نحوه انجام عمل چال گونه

این چال گونه توسط جراحی هم قابل ایجاد است. این چال می تواند در نقاط دیگری از صورت هم باشد در بعضی از افراد مقداری بالاتر یا در کنار لب و یا مقداری کوچک یا بزرگتر است. در جراحی چال گونه بهترین جایی که می توان این چال را ایجاد کرد به فاصله ۲ تا ۳ سانت گوشه بالایی لب می باشد.

مکانیزمی این چال که به صورت طبیعی در صورت بوجود می آید این است که تعداد زیادی عضله در صورت وجود دارند که به صورت همگن و هماهنگ با هم عمل می کنند و فعالیتهای مختلفی را انجام می دهند. کاری که انجام می شود این است که این چال طبیعی که در برخی از افراد به صورت طبیعی وجود دارد ما با عمل جراحی در صورت ایجاد می کنیم.

بیشتر بخوانید
میکرودرم ابریژن چیست و چه کاربردی دارد ؟

این جراحی، جراحی سبک و به صورت سرپایی داخل مطب انجام می شود و بین نیم تا سه ربع و تحت بی حسی موضعی صورت می گیرد.

دکتر همایون زهتاب فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در اهواز با استفاده از تکنیک های روز دنیا و دستگاه های مجهز پیشرفته به انجام جراحی های زیبایی می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با دکتر می توانید با شماره ۰۶۱۳۳۹۲۲۸۹۳ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر همایون زهتاب مراجعه کنید . 

 

مراقبت های  بعد از عمل چال گونه

بعد عمل جراحی فرد باید در غذا خوردن و تغذیه ای که می کند دقت های لازم را انجام دهد تا بخیه های زده شده و چال ایجاد شده آسیب نبیند.

آیا این جراحی عوارضی دارد؟

این نوع جراحی عارضه خاصی ندارد و در حد یک خونریزی کم و یا کبودی کم می باشد و در بعضی موارد ممکن است عفونت کند ولی در مجموع جز جراحی های بدون عارضه محسوب می شود.

مواردی که باید بعد از عمل چال گونه رعایت کرد

اگر خونریزی یا ترشح بیش از اندازه داشتید بلافاصله به پزشک خود مراجعه کنید.

برگرداندن اثر جراحی چال گونه تقریبا غیر ممکن است و نتایج این جراحی چه خوب و چه بد دائمی است.

دوره نقاهت پس از جراحی چال گونه

پس از جراحی بلافاصله بهبودی صورت می گیرد و نیاز به بستری شدن نیست. معمولا بعد از جراحی کمی تورم دارید که می توان با قرار دادن کمپرس سرد از تورم آن بکاهید. البته این تورم بعد از گذشتن چند روز به خودی خود از بین می رود.

بیشتر بخوانید
لیفت ابرو چیست و چگونه انجام می شود؟

 

دکتر همایون زهتاب فوق تخصص جراحی پلاستیک در اهواز

دکتر همایون زهتاب، فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و لیزر هستند.

همچنین ایشان عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران نیز می باشند.

درباره نویسنده

دکتر همایون زهتاب
دکتر همایون زهتاب، فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و لیزر هستند.همچنین ایشان عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران نیز می باشند.

پاسخ

1 + 5 =

تماس با پزشک