درمان شلی و افتادگی ران پا با جراحی لیفت ران

آیا شما نیز پوست های شل و آویزان در قسمت پا دارید ؟افتادگی پوست بیش تر در قسمت داخلی ران ها اتفاق می افتد که می توان با عمل جراحی لیفت ران این مشکل را برطرف نمود. در واقع شل شدگی و افتادگی پوست داخلی ران ها به دلیل کاهش خاصیت الاستیسیته پوست به دنبال کاهش و افزایش وزن، افزایش سن، قرار گرفتن در برابر نور مستقیم خورشید و ژنتیک در فرد اتفاق می افتد.

در این مقاله همراه ما باشید تا شما را با جراحی لیفت ران یا تایپلاستی آشنا سازیم.         

جراحی لیفت ران

 امروزه جراحی ران پا که به عنوان لیفت ران  thighplasty   نیز شناخته می شود، یک جراحی زیبایی برای سفت شدن و بهبود ظاهر ران ها انجام می گردد. همان طور که گفته شد افتادگی و وجود پوست اضافی ران ها می تواند در نتیجه افزایش سن، بارداری یا افزایش و کاهش وزن باشد. البته در برخی موارد چربی های اضافی زیر پوست خود را به شکل سلولین نیز نشان می دهند.

در واقع می توان گفت که هدف از لیفت ران و کوچک کردن حجم ران به گونه ای می باشد که پاها باریک و متناسب با بقیه بدن شما به نظر بیایند. جراحی لیفت رام می تواند ترکیبی از یک تکنیک جراحی و لیپوماتیک باشد. افرادی که تحت عمل جراحی لیفت ران قرار میگیرند بهتر است بدانند که این جراحی برای کسانی که به وزن ایده آل خود نزدیک هستند اما از ظاهر رانهایشان ناراضی هستند، مناسب می باشد.

جراحی لیفت ران به سه قسمت تقسم می شود:

 • لیفت داخلی پا که قسمت تحتانی ران و داخلی پا مد نظر می باشد.
 • لیفت ران داخلی که چربی و پوست ناحیه فوقانی و داخلی مورد جراحی قرار می‌گیرد.
 • لیفت دو طرفه ران پا که قسمت جلویی و خارجی ران مورد جراحی قرار می‌گیرد.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای جراحی لیفت ران می باشند؟

افرادی که از شلی و افتادگی ران خود ناراضی می باشند و دوست دارند پاهایی باریک و خوش فرم داشته باشند از کاندیدای اصلی این جراحی می باشند.

کاندیدای جراحی لیفت ران

افراد واجد شرایط این جراحی شامل موارد زیر می باشند:

 • پوست و ‌بافت اضافی در قسمت ران پا دارند.
 •  به وزن بدنی ثابت و‌ ایده الی رسیده اند و دائم در حال افزایش و یا کاهش وزن نمی باشند.
 •  از سلامت روحی و جسمی خوبی برخوردارند.
 •  استعمال دخانیات را برای مدتی متوقف کرده اند.
 •  انتظارات منطقی و واقع بینانه ای از نتیجه جراحی خود دارند.

تکنیک های جراحی لیفت ران

دو تکنیک در رابطه با لیفت داخل ران ها وجود دارد :

تکنیک اسکار کوتاه ( جراحی مینی لیفت ران )
تکنیک اسکار عمودی ( جراحی لیفت ران )

تکنیک اسکار کوتاه به کمک یک برش افقی روی کشاله ران انجام می شود و سبب بهبودشل شدگی و رفع افتادگی پوست ( یک سوم قسمت داخلی ران ) می شود.
در تکنیک اسکار عمودی یک برش در طول ران ایجاد می کنند. اسکار عمودی سبب بهبود شل شدگی و رفع افتادگی کل قسمت داخلی ران تا زانوها می شود. در تکنیک اسکار عمودی حجم پوست اضافی برداشته می شود و نتیجه نهایی در این تکنیک بهتر و قابل مشاهده تر خواهد بود.

باید توجه کنید که در هر دوی روش ها از روش لیپوماتیک برای حذف چربی های اضافی و دست یابی به ظاهری صاف تر و خوش فرم تر استفاده می شود.

مراحل جراحی لیفت ران

مرحله اول : بیهوشی
در مرحله اول داروهای بیهوشی داخل وریدی تزریق می شود و فرد تحت بی هوشی عمومی قرار می گیرد.

مرحله دوم : تعیین نوع تکنیک و برش
براساس نواحی موردنظر و میزان شلیو افتادگی پوست بیمار یکی از روش های رایج لیفت ران انجام می شود و برش ها در کشاله ران و امتداد آنها به سمت پائین و پیچیدن به سمت پشت ران زده می شود. و و بافت زیرین کشیده شده و شکل داده می شود، و پوست کاهش یافته و دوباره کشید می شود به این ترتیب طرح پوست ناحیه ران صاف تر و متناسب تر بدن حاصل گردد .

مرحله سوم: بخیه زدن برش ها
در مرحله پایانی بخش های از پوست و یا بافت که بریده شده بخیه زده شده و بسته می شوند و بخیه های عمقی در بافت های زیرین به شکل گیری جدید پوست پس از جراحی کمک می کنند .

مرحله چهارم: نتایج و ریکاوری
بلافاصله بعد ازجراحی لیفت ران پا نتایج جراحی قابل مشاهده می باشد و ران‌ ها دارای فرمی زیباتر و سفت تر خواهند بود. البته در ابتدا حدود زیادی به خاطر تورم و کبودیممکن است نتیجه قابل مشاهده نباشد. پس از اتمام جراحی بیمار برای بهبودی و بازگشت به هوشیاری کامل به اتاق ریکاوری منتقل می شود.

لیفت ران با جراحی

مراقبت های بعد از جراحی لیفت ران

این جراحی نیز مانند هر عمل زیبایی دیگر همچون لیفت سینه  نیازمند رعایت یکسری مراقبت‌های بعد از عمل می باشد. این مراقبت‌ها به قدری مهم هستند که می توانند میزان موفقیت نتایج عمل را کاهش دهند.

مراقبت های بعد از عمل لیفت باز شامل موارد زیر می باشد:

 • تا یک هفته پس از عمل به استراحت کافی بپردازید و از کسی از دوستان و خانوادتان بخواهید که در کنار شما باشند.
 • داروهای تجویز شده توسط پزشک را به طور مرتب و در زمان خود مصرف نماید.
 • ویزیت‌های بعد از عمل جراحی را به طور مرتب انجام دهید.
 • چهار تا شش هفته بعد ازجراحیچ پوشیدن گن مخصوص را فراموش نکنید.
 • از انجام ورزش‌ها و فعالیت‌های بدنی سنگین در دوران نقاهت پرهیز کنید
 • تحرک روزانه خود را فراموش نکنید.
 • یک هفته پیش از عمل از مصرف دارو های رقسق کننده خون مانند آسپرین جلوگیری کنید.
 • در صورت مشاهده هر گونه مشکل خاصی حتما آن را با پزشک خود مطرح کنید.

هزینه جراحی لیفت ران

هزینه جراحی های زیبایی یکی از فاکتورهای مهم برای تصمیم گیری افراد می باشد اما این هزینه به دستمزد جراح زیبایی شما و مهارت و تجربه وی بستگی دارد. سایر مواردی که در هزینه این جراحی موثر هستند شامل موارد زیر می باشند:

 • هزینه بیمارستان و یا کلینیک
 • هزینه بیهوشی
 • هزینه داروها های تجویزی پس از جراحی
 • هزینه لباس‌های بعد از عمل(گن های کششی محافظت کننده)
 • هزینه آزمایش‌ها پس از جراحی

اهمیت انتخاب بهترین جراح لیفت ران

نکتهی مهمی که پیش از اقدام به جراحی لیفت ران وجود دارد این است که، جراح زیبایی شما چقدر معتبر و باتجربه است.بهترین جراح لیفت ران در مورد جزئیات و مراحل کار با شما صحبت خواهد کرد و شما نیز می توانید پیش از جراحی نمونه کارهای پزشک را در مطب و یا صفحات اجتماعی وی دیدن کنید.سعی کنید در مشاوره اولیه، سوالات خود را در مورد جراحی خود و خطرات آن بپرسید. یافتن بهترین جراح در انجام لیفت ران برای رسیدن به بهترین نتیجه با کمترین عوارض ضروری امی باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
دکتر همایون زهتاب

دکتر همایون زهتاب، فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و لیزر هستند. همچنین ایشان عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران نیز می باشند.

پاسخ

پنج × سه =

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
تماس با پزشک