لیپوماتیک غبغب

لیپوماتیک غبغب

داشتن غبغب یکی از مشکلاتی است که امروزه افراد زیادی با آن روبرو هستند و اطلاعات زیادی در خصوص از بین بردن آن را هم ندارند. غبغب یا پوست آویزان اطراف چانه و گردن می‌تواند ناشی از بیماری باشد، البته گاهی اوقات وجود این چربی اضافی تنها به دلیل وراثت و یا اضافه وزن وجود دارد.

غبغب باعث می‌شود که چهره فرد کمی پیرتر نشان داده شود و از طرفی باعث افزایش حجم در صورت می‌شود. به همین دلیل، افرادی که از این چربی اضافی برخوردار هستند علاقه‌مندند که آن را از طریق لیپوماتیک از بین ببرند لیپوماتیک غبغب راهکاری دائمی برای رفع غبغب است .اگر می خواهید با لیپوماتیک غبغب بیشتر آشنا شوید تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

غبغب و تجمع چربی در زیر چانه

 در توضیخ غبغب باید بگویمم که تجمع حجم اضافی از چربی ها در زیر چانه یا در ناحیه گردن که ظاهری با دو چانه یا غبغب در فرد ایجاد می کند که ناخوشایند می باشد. خط چانه‌ای که در فرد مشاهده می‌شود، باعث می‌شود صورت فرد پیرتر یا چاق تر از چیزی که هست به نظر بیاید.

این افتادگی پوستی همانند چروک اطراف چشم ها و پیشانی بیماران را آزار می‌شود.

معمولا با افزایش سن، و تقریبا از30 سالگی به بعد تغییراتی در پوست گردن و قسمت های پایینی صورت ایجاد می‌شود. این تغییرات پوستی می‌تواند به همراه غبغب (  یعنی چانه افتاده و چند لایه در قسمت فک و پایین صورت) و یا در قسمت جلویی و گردن قابل مشاهده باشد.

به طور کلی چربی باعث پوشاندن قسمت ماهیچه ای گردن شده و باعث می‌شود گردن بزرگتر و چاق تر به نظر برسد و یا در اصطلاح غبغب ایجاد شود.

علت به وجود آمدن غبغب

برای پی بردن به علت به وجود آمدت غبغب توجه به این نکته ضروری می باشد که بعضی از افراد به طورژنتیکی دارای اضافه وزن هستند و صورت چاقی دارند که ممکن است حتی در همان اوایل کودکی غبغب هم داشته باشند. علت بوجود آمدن غبغب می تواند شامل موارد متفاوتی باشد ولی بطور معمول در افرادی که دارای اضافه وزن و چاقی هستند غبغب مشاهده می شود.

اعضای قسمت پایینی صورت هر شخص دارای یک زاویه خاص است که در اکثر افراد مشابه است اما در برخی از افراد این زاویه استاندارد نیست که می تواند باعث بوجود آمدن غبغب شود. در صورتی که چانه از حد طبیعی خود بیش از حد کوچک باشد یا عقب تر باشد به صورت غیر معمول نمایش داده می شود.

تجمع بیش از حد چربی در ناحیه زیر چانه موجب می شود که پوست حالت افتاده و آویزان پیدا کند و باعث ایجاد غبغب شود. با افزایش سن و انقباض عضلات گردن، ممکن است در زیر چانه چربی های به شکل چند لایه ایجاد شوند که نشان دهنده غبغب است. با استفاده از لیپوماتیک غبغب می توان تمامی این مشکلات را برطرف کرد و ظاهر زیبایی را در آن ناحیه ایجاد نمود.

نحوه لیپوماتیک غبغب

همان طور که پیشتر گفته شد لیپوماتیک غبغب به منظور از بین بردن چربی هایی که در زیر چانه و ناحیه غبغب انباشته شده است ،د انجام می گیرد. لیپوماتیک غبغب با استفاده از بی حسی موضعی انجام می شود در این روش لوله کانولا از طریق  شکاف ریز وارد بافت چربی می شود و با حرکات ارتعاشی بافت چربی را تخریب می کند. پس از خارج کردن چربی با استفاده از لیپوماتیک پوست ناحیه غبغب حالتی افتاده و آویزان پیدا نمی کند.

مزایای لیپوماتیک غبغب

این روش زیبایی برای هر فرد مزایایی دارد که در ذیل به برخی از آن ها شاره خواهیم کرد:

 • در روش لیپوماتیک غبغب اثر زخم یا برش باقی نمی ماند.
 • با توجه به این که در این تکنیک چربی های تجمع یافته در اطراف گردن و زیر چانه  به روش ضربه زدن شکسته می شود و از آن قسمت خارج خواهد شد، لذا آسیب زیادی به پوست نخواهد رسید.
 • انجام این عمل با بی حسی موضعی و در مطب نیز امکان پذیر است.
 • مدت زمان انجام عمل کوتاه است.
 • نتیجه حاصل از جراحی به زودی قابل مشاهده است و اثر و ماندگاری آن از مدت زمان زیادی برخوردار است.

اقدامات پس از لیپوماتیک غبغب

این جراحی مانند سایر جراحی های زیبایی صورت همچون لیفت صورت، سانترال لب، پروتز چانه و … نیاز به یک سری مراقبت ها دارد که عبارتند از :

 1. با توجه به میزان چربی خارج شده از غبغب، شدت درد‌های روز‌های اول متغیر خواهد بود. جراح پلاستیک برای کنترل این درد‌ها، مسکن‌هایی را برای شما تجویز خواهد کرد. شما باید خود را برای درد‌های پس از پیکرتراشی آماده کنید.
 2. پس از لیپوماتیک پزشک لوله‌ای را در غبغب شما قرار خواهد داد که مایعات ‌ترشح شده در این منطقه را تخلیه می‌کند. این لوله را جابجا نکرده و در مراقبت از آن دقت کنید تا آسیبی به گردن وارد نشود.
 3. شما باید گردنبند کشی خود را همواره پوشیده و از تحرک بیش از حد اجتناب کنید.
 4. تا مدتی پس از لیپوماتیک غبغب، باید در زمان استراحت سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید تا از تجمع مایعات در محل جراحی جلوگیری گردد.
 5. پزشک برای شما داروهایی تجویز می‌کند تا از بروز عفونت جلوگیری گردد. باید این داروها را کامل مصرف نمایید.
 6. التهاب و قرمزی در غبغب بسیار طبیعی بوده و به مرور زمان این آثار برطرف خواهند شد.

هزینه لیپوماتیک غبغب

هزینه جراحی لیپوماتیک غبغب به عوامل مختلفی همچون میزان چربی خارج شده ازگردن و چانه و همچنین میزان پیچیدگی عمل متفاوت است. جراح پلاستیک شما قبل از جراحی در زمان مشاوره در مورد هزینه های جراحی و احتمال سایر روش های درمانی مانند جراحی پوست گردن، یا پروتز گونه و چانه با شما صحبت خواهد کرد.

باید بدانید که لیپوماتیک غبغب جزو روش های درمانی نمی باشد و جنبه زیبایی دارد بنابراین بیمه هزینه های ان را تقبل نمی کند.

هزینه لیپوماتیک غبغب

جراح خوب لیپوماتیک غبغب در اهواز

جراحی لیپوماتیک غبغب اگرچه عمل چندان دشواری نیست، اما این جراحی در صورتی رضایت بخش است که توسط یک جراح لیپوماتیک خوب و حاذق انجام شود.
در این زمینه نیز بهترین دکتر لیپوماتیک غبغب می تواند در نهایت آگاهی علمی و مهارت عملی بیشترین تاثیرات مثبت را بر روی نواحی چانه و انتهای گلو داشته باشد. از همین رو توصیه می کنیم که با قدری جست و جو در اینترنت و شبکه های اجتماعی به بهترین دکتر لیپوماتیک غبغب در اهواز دسترسی پیدا کنید و از ایشان برای لیپوماتیک غبغب کمک بگیرید.

در این نوشتار یکی از اهدافی که ما پیگیری می کردیم این بود که بیشترین و مهم ترین اطلاعاتی که در زمینه لیپوماتیک غبغب وجود دارد را در اختیار شما عزیزان و همراهان همیشگی مان قرار دهیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 11 میانگین: 3.8]
دکتر همایون زهتاب

دکتر همایون زهتاب، فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و لیزر هستند. همچنین ایشان عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران نیز می باشند.

پاسخ

چهارده − 11 =

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
تماس با پزشک