ماموپلاستی : انواع جراحی زیبایی سینه و عوارض آن
۱۵ مرداد

ماموپلاستی : انواع جراحی زیبایی سینه و عوارض آن

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

ماموپلاستی : انواع جراحی زیبایی سینه و عوارض آن

سینه یکی از اعضایی در بدن خانم هاست که تاثیر زیادی در زیبایی دارد . اندازه وشکل آن در هر فردی متفاوت است . برخی از خانم ها از کوچک بودن سینه های ناراضی اند . برخی از افراد دارای عدم تقارن در سینه ها هستند و برخی سینه های بزرگی دارند و تمایل به کوچک کردن آن ها دارند . جراحی ماموپلاستی یا جراحی زیبایی سینه برای  برطرف کردن این مشکلات انجام می شود . در ادامه به طور مفصل به آن می پردازیم .

انواع ماموپلاستی

ماموپلاستی با توجه به هدف آن ( کوچک یا بزرگ کردن سینه ) به انواع ذیل تقسیم می شود :

  • ماموپلاستی افزایشی یا پروتز سینه

خانم هایی که از ابتدا دارای سینه های کوچک هستند یا در اثر کاهش وزن یا لاغری اندازه سینه های آنها کوچک می شود برای انجام ماموپلاستی افزایشی یا پروتز سینه کاندید می شوند . ایمپلنت یا پروتز ها که معمولا از جنس سیلکونی می باشد که در زیر عضله قفسه سینه یا بالای آن قرار می گیرد . برای قرار دادان این ایمپلنت ها برش های کوچکی به اندازه سه سانتیمتر زده می شود ، ممکن است در طول عمل از آندوسکوپ (لوله نازک با دوربین کوچک و نور) استفاده شود. حتما قبل از جراحی با جراح پلاستیک خود درباره انتظارات و عوارض احتمالی بعد از عمل صحبت کنید .

عکس-قبل-و-بعد-ماموپلاستی

عکس-قبل-و-بعد-ماموپلاستی

  • ماموپلاستی کاهنده یا جراحی کوچک کردن سینه

برخی از خانم ها سینه های بزرگی دارند که وزن سنگین سینه های آنها باعث درد گردن و کمر آنها می شود . این افراد برای جراحی کوچک کردن سینه مناسب می باشند . در طی این روش ، پوست اضافی ، چربی و بافت سینه برداشته می شود. این عمل را بهتر است بعد از شیردهی و زایمان انجام دهید تا مجدد سینه ها دچار افتادگی و شلی نشود .

  • ماموپلاستی بازسازی پستان
بیشتر بخوانید
برجسته سازی گونه با تزریق ژل

جراحی بازسازی پستان اغلب در خانمهایی که تحت عمل ماستکتومی ( درمانی که برای سرطان پستان انجام می شود) انجام می شود. در این روش سینه ظاهر ، کانتور و حجم مورد نظر مجدداً ایجاد می شود. نوک سینه و آئورا نیز از نظر ظاهری بازسازی می شود. احساس طبیعی و عملکرد پستان ، مانند قبل به دلیل  برداشته شدن اعصاب حسی یا غدد و مجاری شیری مجدداً قابل بازسازی نیستند. برای افزایش حجم پستان می توان از روش پروتز سینه یا تزریق چربی از بافت چربی بدن خود بیمار استفاده کرد. پروتز را در این موارد زیر ماهیچه سینه قرار می دهند. با استفاده از بافت چربی خود بیمار نیز می توان پستان را بازسازی کرد. این چربی را می توان از بافت چربی شکم یا ران یا باسن بیمار استفاده کرد .

دکتر همایون زهتاب فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در اهواز با استفاده از تکنیک های روز دنیا و دستگاه های مجهز پیشرفته به انجام جراحی های زیبایی می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با دکتر می توانید با شماره ۰۶۱۳۳۹۲۲۸۹۳ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر همایون زهتاب مراجعه کنید . 

بازسازی پستان را می توان در هر زمان بعد از انجام ماستكتومی انجام داد. این روش تأثیری در عود سرطان ندارد ولی برای اطمینان چکاب مرتبط و بررسی های منظم را از نظر وجود سرطان داشته باشید . لیفت سینه یا ماستوپکسی در برخی از خانم ها ، پوست به اندازه کافی قوی نیست تا وزن پستان را تحمل کند ، و باعث درد و سوزش سینه ها می شود. به این شرایط که پتوز گفته می شود ، با جراحی برطرف می شود. برای بالابردن و لیفت پستان ، پوست اضافی باید برداشته شود.

بیشتر بخوانید
میکرونیدلینگ : مزایا و عوارض آن

دکتر همایون زهتاب فوق تخصص جراحی پلاستیک در اهواز

دکتر همایون زهتاب، فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و لیزر هستند.

همچنین ایشان عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران نیز می باشند.

درباره نویسنده

دکتر همایون زهتاب
دکتر همایون زهتاب، فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و لیزر هستند.همچنین ایشان عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران نیز می باشند.

پاسخ

4 × چهار =

تماس با پزشک