جراحی لیفت سینه در اهواز

جراحی لیفت سینه یکی از جراحی های زیبایی رایج است که بسیاری از بانوان که به دلایل مختلفی دچار افتادگی سینه شده اند، از آن استفاده می کنند. در برخی از بانوان، سینه ها می توانند به طور طبیعی شکل خود را به دلیل روند طبیعی پیری، پس از بارداری، یا در نتیجه شیردهی یا کاهش وزن از دست بدهند. انجام جراحی لیفت سینه، که به آن جراحی ماستوپکسی نیز گفته می شود، می تواند به جوان سازی و ترمیم اندام شما کمک کند و اعتماد به نفس شما را افزایش دهد.

جراحی لیفت سینه

جراحی لیفت سینه یا ماستوپکسی، تغییر قابل توجهی در اندازه سینه های شما ایجاد نمی کند. اگر می خواهید سینه هایتان پرتر به نظر برسد، می توانید از جراحی لیفت و پروتز همزمان سینه در اهواز یا شهر دیگری سینه کمک بگیرید. در این مطلب هر آنچه نیاز است در مورد جراحی لیفت سینه بدانید را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

جراحی لیفت سینه یا ماستوپکسی چیست؟

عوامل مختلفی از جمله شیردهی، ژنتیک و افزایش سن باعث می شود سینه ها از فرم و حجم عادی خود خارج شوند. سینه ها به طور طبیعی با افزایش سن، پس از بارداری و شیردهی و پس از کاهش وزن، افتادگی پیدا می کنند. این افتادگی به دلیل کشیده شدن پوست و رباط‌های فیبری سینه ایجاد می شود. بازسازی رباط های سینه امکان پذیر نیست، اما می توان با برداشتن پوست اضافی، بازسازی بافت سینه و منتقل کردن نوک سینه ها به سمت بهترین موقعیت روی سینه های جدید، فرم و ظاهر سینه را اصلاح کرد. جراحی تغییر اندازه هاله تیره رنگ سینه (آرئول) و بزرگ کرن سینه نیز می توان به طور همزمان با لیفت سینه انجام شود.

جراحی لیفت سینه شامل برداشتن پوست اضافی از زیر سینه یا اطراف ناحیه بافت تیره ای است که نوک سینه شما (آرئولا) را احاطه کرده است. جراح با ایجاد برش بر روی سینه، پوست و بافت سینه را سفت می کند و نوک پستان شما را به موقعیت بالاتری انتقال می دهد تا ظاهری جوان تر و محکم تر را ایجاد کند.

لیفت سینه

لیفت سینه نوعی جراحی است که در آن جراح برای فرم دهی به سینه و رفع افتادگی آن سینه را به سمت بالا می کشد . در گذشته چند برش در سینه بدین منظور زده می شد و نوک و هاله آن نیز جا به جا می شد اما در تکنیک جدید تنها برش در یک قسمت از سینه زده می شود بدون اینکه نوک سینه جا به جا شود. در این روش ابتدا پزشک مناطق مورد نظر را علامت گذاری می کند سپس پوستهای اضافی مناطق علامت زده برداشته می شود تا پوست سینه سفت شده و فرم زیبایی بگیرد . بعد از اتمام کار محل برش با نخ قابل جذب بخیه زده می شود.این عمل در اتاق عمل تحت بیهوشی عمومی انجام می شود.

کاندیدا مناسب جراحی لیفت سینه

جراحی لیفت سینه برای افراد با شرایط زیر کاربرد دارد:

 • افرادی که در ناحیه سینه دچار شل شدگی و افتادگی هستند.
 • افرادی که پس از بارداری، با کاهش حجم و شل شدگی سینه مواجه شده اند.
 • افرادی که به دلیل رژیم غذایی دچار کاهش وزن و شل شدگی سینه شده اند.
 • افرادی که از سلامت عمومی لازم برای جراحی برخوردار هستند.

بیشتر بخوانید: عوارض پروتز سینه

آمادگی قبل از جراحی لیفت سینه

قبل از جراحی لیفت سینه، جراح تمام مراحل و اطلاعتی که باید بدانید را برای شما توضیح می دهد. اگر کاندید جراحی، بالای 40 سال سن داشته باشد، قبل از تصمیم به جراحی لازم است تا بافت سینه با آزمایش های نظیر ماموگرافی یا سونوگرافی سینه بررسی شود. در صورت استفاده از قرص و دارو های خاص، سیگار و الکل، باید پزشک را در جریان قرار دهید.

قبل از جراحی، پزشک شکل، پوست و موقعیت سینه را ارزیابی می کند و با انجام معاینات لازم، از مناسب بودن جراحی برای شما اطمینان حاصل می کند.

انواع برش در لیفت سینه

مراحل جراحی لیفت سینه

جراحی با بیهوشی یا بی حسی شروع می شود. جراح ابتدا با توجه به تکنیک استفاده شده و موقعیت سینه ها، روی سینه برش هایی را ایجاد می کند. بسته به تکنیکی که جراح شما استفاده می کند، موقعیت برش ها می تواند دور حاله سینه، زیر سینه، کنار یا روی سینه باشد.

جراح شما در بیمارستان خصوصی کینگزبریج پوست اطراف ناحیه هاله یا زیر سینه شما را برمی دارد. سپس نوک سینه های شما را مجدداً در موقعیت قرار می دهند و ممکن است اندازه هاله شما را متناسب با شکل جدید کاهش دهند.

اگر بطور همزمان، پروتز سینه در اهواز یا شهر دیگری را نیز انجام می دهید، از محل برش ها، پروتز و ایمپلنت های مخصوص نیز در سینه قرار داده می شوند. اگر سینه‌های بزرگی دارید و می‌خواهید آن‌ها را کوچک‌تر کنید، جراح می‌تواند برخی از بافت‌های سینه را در حین جراحی بردارد. هنگامی که عمل کامل شد، جراح بریدگی ها را با بخیه می بندد و سینه را پانسمان می کند.

بعد از زایمان لیفت سینه بهتر است یا پروتز سینه؟

اینکه بعد از بارداری کدام جراحی زیبایی سینه برای فرد مناسب است بستگی به علت ایجاد آن و شرایط فرد دارد که با معاینه و بررسی پزشک مشخص می شود. در صورتی که شلی پوست و اضافه بودن پوست در اثر بارداری باعث افتادگی سینه شده باشد لیفت سینه انجام می شود. در صورتی که حجم غدد شیری دچار کاهش شده که درمان آن پروتز سینه است. بنابراین اگر کاهش حجم سینه داشته باشیم ولی افتادگی وجود نداشته باشد درمان آن تنها با پروتز سینه است. در صورتی که هم حجم غدد شیری کاهش یافته باشد و هم پوست سینه دچار افتادگی و شلی باشد درمان آن لیفت سینه همزمان با پروتز سینه می باشد.

دکتر همایون زهتاب فوق تخصص جراح پلاستیک و زیبایی با استفاده از تکنیک های روز دنیا و دستگاه های مجهز پیشرفته به انجام جراحی های زیبایی می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با بهترین فوق تخصص جراح پلاستیک در اهواز می توانید با شماره 06133922893 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر همایون زهتاب مراجعه کنید .

بعد از جراحی لیفت سینه

ممکن است تا 6 ماه بعد از  عمل در سینه خود بی حسی داشته باشد ولی برای دیدن نتیجه جراحی باید سه ماه صبر کنید. بعد از جراحی باید استراحت کنید تا اثر داروی بیهوشی از بین برود. احتمالاً برای تسکین درد، به مسکن نیاز خواهید داشت.

مدت زمانی که بخیه های قابل حل از بین می روند به بدن شخص بستگی دارد؛ با این حال، این بخیه ها معمولا یک تا دو هفته پس از جراحی از بین می روند. اگر بخیه های شما از نوع حل نشدنی است، 10 تا 14 روز پس از جراحی باید برای کشیدن بخیه ها اقدام کنید. پس از عمل جراحی، باید شخصی شما را به منزل برساند؛ زیرا به دلیل اثرات بیهوشی عمومی، قادر به رانندگی نخواهید بود. توصیه می شود که یک دوست یا خویشاوند در 24 ساعت اول پس از عمل در کنار شما بماند.

مراقبت های بعد از لیفت سینه

 • تا دو هفته سیگار و دخانیات مصرف نکنید.
 • تا شش ماه به استخر و جکوزی نروید.
 • بعد از گذشت 7 روز از جراحی با صلاحدید و مشورت جراحتان می توانید پیاده روی کنید.
 • در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید.
 • تا یک هفته از حرکت دادن زیاد بازو اجتناب کنید .
 • تا یک هفته فعالیت سنگین نکنید و جسم سنگین بلند نکنید.
 • تا شش هفته برای فرم دهی شکل سینه به صورت شبانه روز از سوتین طبی استفاده کنید.
جراحی لیتفت سینه

بیشتر بخوانید: مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه

عوارض جراحی لیفت سینه

جراحی لیفت سینه معمولا عوارض جدی ندارد. در صورت انتخاب بهترین جراح لیفت سینه، عوارض ناشی از جراحی تا حد زیادی کاهش پیدا می کند. برخی از عوارض احتمالی جراحی شامل موارد زیر است:

 • درد، تورم و کبودی
 • باقی ماندن اسکار و جای زخم
 • کاهش حس نوک پستان
 • امکان بروز عفونت

کلام آخر

جراحی سینه یک جراحی زیبایی رایج است که بسیاری از افراد به کمک آن می توانند به اندام ایده آل خود دست پیدا کنند. این جراحی به افرادی که به هر دلیلی دچارافتادگی سینه شده اند توصیه می شود.

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
دکتر همایون زهتاب

دکتر همایون زهتاب، فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و لیزر هستند. همچنین ایشان عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران نیز می باشند.

پاسخ

15 − نه =

مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه
تماس با پزشک