از بین بردن خط خنده با تزریق ژل
۱۹ خرداد

از بین بردن خط خنده با تزریق ژل

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

از بین بردن خط خنده با تزریق ژل

برای رفع خط خنده چه باید کرد ؟ تزریق ژل برای از بین بردن خط خنده دائمی است ؟ آیا این روش عوارض دارد ؟ بعد از تزریق ژل چه باید کرد ؟ با ما در ادامه همراه باشید .

آناتومیک خط خنده

چین نازولبیال که به خط خنده شناخته شده می باشد ، شیاری است که از گوشه بینی به گوشه خارجی دهان کشیده می شود و یکی از شایعترین بخش های صورت است که از نظر زیبایی مورد مطالعه قرار گرفته و در مورد آن نگرانی وجود دارد . این چین در سنین جوانی ایجاد شده و با افزایش سن عمیق تر می گردد و جراحی لیفت صورت اثر اندکی روی آن دارد . چین نازولبیال یکی از رایج ترین مناطق تایید شده جهت استفاده از فیلر می باشد و بررسی نتایج درمان آن ساده است  . همچنین سیستم های درجه بندی مطلوبی وجود دارند که مورد پذیرش قرار گرفته و شدت چین ها را مشخص می سازند . در هنگام ریشه کنی و درمان این وجهه از سالمندی در صورت مهم است که بخاطر داشته باشید که در همه صورتها نباید چین نازولیبال را بطور کامل از میان برد ، چرا که صاف کردن کامل یا پرکردن بیش از حد آن سبب ایجاد نمای غیرطبیعی می گردد . چین های نازولبیال در برخی افراد چین های ظریف هستند در حالی که در برخی دیگر این چینها ساختارهای عمیقی هستند که از کنار لبها تا گونه های برجسته آنها ادامه یافته است .

بیشتر بخوانید
مزوتراپی در اهواز

دکتر همایون زهتاب فوق تخصص جراح پلاستیک و زیبایی با استفاده از تکنیک های روز دنیا و دستگاه های مجهز پیشرفته به انجام جراحی های زیبایی می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با بهترین فوق تخصص جراح پلاستیک در اهواز می توانید با شماره ۰۶۱۳۳۹۲۲۸۹۳ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر همایون زهتاب مراجعه کنید . 

علت ایجاد خط خنده

کاهش حجم برجستگی گونه و افتادگی آن در چین خوردن پوست به سمت چین نازولبیال و تشدید آن نقش دارد . نازک شدن لب بالا و تغییر ساختارهای اطراف دهانی می تواند منجر به پایین رفتن قسمت مدیال ( داخلی ) چین گردد . تزریق عمقی در نزدیکی پره بینی می تواند به شکل خطرناکی نزدی شریبان زاویه ای (آنگولار ) شاخه ای از شریان صورتی ( فاسیال ) باشد .

عکس-ژل-خط-خنده

عکس-ژل-خط-خنده

از بین بردن خط خنده با تزریق ژل

تعبیه فیلر در این ناحیه ممکن ایت با استفاده از تکنیک های هاشوری ، بادبزنی ، نواری ( خطی ) یا تزریق های متوالی ( سریال ) صورت گیرد . فیلر اغلب در عمق های مختلفی تزریق می گردد . در چروکهای عمیق تر تزریق به شکل عمقی صورت می گیرد و در چروکهای ظریف تزریق به صورت سطحی انجام می شود . جهت کاهش احساس گلوله گلوله شدن فیلر یا برجسته شدن آن  باید محل تزریق تحت ماساژ قرار گیرد . تزرق می بایست در سمت داخل چیسن و عمود بر آن صورت گیرد و نباید فیلر فراتر از چین نازولبیال ( در خارج آن ) یا حتی در لبه های آن تزریق گردد چرا که منجر به تشدید آن می گردد . بهتر است تصور کنیم که در سمت داخل چین یک نقص مثلثی نازک و باریک وجود دارد که باید با تکنیک تزریق بادبزنی یا نواری خطی پر شود نه اینکه یک رول سوسیسی شکل به موازات چین از چربی یا فیلر پر شده یا مقادیر بیش از حد یکجا در آن محل تزریق گردد .

بیشتر بخوانید
لیپوساکشن در اهواز

تکنیک های تزریق ژل خط خنده

تزریق ها را می توان همانگونه که شرح دادیم با تعبیه فیلر با ورود سوزن به شکل عمود به چین در سطح عمقی تر آغاز کرد . سپس جهت ایجاد یک داربست از فیلر ، لایه سطحی تری از آن با تزریق های سطحی به موازات و اندکی داخل چین تعبیه می گردد . از تکنیک بادبزنی می توان در مجاورت پره بینی با احتیاط جهت عدم تزریق در شریان آنگولار استفاده نمود .

مراقبت های بعد از تزریق ژل خط خنده

جهت پیشگیری از کبودی در این ناحیه استفاده از یخ و فشار مفید است . ترکیبات هیالورونیک اسید در این ناحیه ابتدا متورم شده و سپس در اولین هفته پس از تزریق سفت تر می شوند و پس از آن ماهیت طبیعی تری به خود می گیرند .

دکتر همایون زهتاب فوق تخصص جراحی پلاستیک در اهواز

دکتر همایون زهتاب، فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و لیزر هستند.

همچنین ایشان عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران نیز می باشند.

درباره نویسنده

دکتر همایون زهتاب
دکتر همایون زهتاب، فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و لیزر هستند.همچنین ایشان عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران نیز می باشند.

پاسخ

15 + دوازده =

تماس با پزشک