برجسته سازی گونه با تزریق ژل
۱۶ اردیبهشت

برجسته سازی گونه با تزریق ژل

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

برجسته سازی گونه با تزریق ژل

گونه صاف می تواند باعث ظاهر خسته و فرورفته صورت شود . درمان صافی گونه به طور سنتی با انجام جراحی و گذاشتن ایمپلنت است . فیلرهای پوستی نیز می توانند برای پری میانه صورت را بازسازی کنند و ظاهر گونه راتقویت نمایند . برای تقویت گونه از فیلرهای با ساختار قویتر استفاده می شود .

آناتومی گونه

با گذشت زمان ظاهر محدب میانه صورت صاف یا مقعر می شود . پایین آمدن بافت نرم گونه از زایگوما و لبه اریبیت به پایین و داخل و آتروفی چربی گونه باعث این تغییرات ظاهری می شود. شیار گونه یا گودی زایگوما یک فرورفتگی خطی است که به صورت مورب و موازی با چین نازولابیال زایگوما را طی می کند. این گودی با اتصالات لیگامانی عمقی به نام لیگامان زایگوماتیکومالار ارتباط داشته و می تواند با گذشت زمان و آتروفی بافت میانه صورت و افتادگی آن واضح تر شود . شریان ورید و عصب اینفرا اربیتال در امتداد خط میانه مردمک تقریبا ۵/۲ سانتیمتر زیر لبه تحتانی اربیت قرار دارند .

عکس-گونه-گذاری-با-تزریق-ژل

عکس-گونه-گذاری-با-تزریق-ژل

ارزیابی بیمار قبل از تزریق ژل گونه

ظاهر گونه از روبرو و نماهای با زاویه ۴۵ درجه اررزیابی می شود . یک ظاهر مناسب باید محدب باشد . هدف از تزریق ژل برآمدگی قداممی و تحدب ناحیه گونه است.

بیشتر بخوانید
میکرونیدلینگ : مزایا و عوارض آن

چه مارک ژلی برای برجسته کردن گونه مناسب است ؟

در این ناحیه کاهش حجم عمقی و شدید می باشد و به صورت مناسب با فیلرهای با ساختار قویتر مانند CaHA یا HA درمان می شود .

میزان ژل مورد نیاز برای تزریق به گونه

به آناتومی صورت فرد و میزان کاهش حجم بستگی دارد . تقویت گونه به طور معمول به ۲ تا ۶/۲ سی سی نیاز دارد.

تزریق ژل گونه با بی حسی

برای بی حسی از محلول اپی نفرین ( یک درصد هزار ) لیدوکایین ۲% بافر شده با نیدل ۲/۱ اینچ و ۳۰gauge استفاده می گردد . ناحیه گونه با شش تزریق ۱/. سی سی با حجم کلی ۶/. سی سی بی حس می گردد .

دکتر همایون زهتاب فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در اهواز با استفاده از تکنیک های روز دنیا و دستگاه های مجهز پیشرفته به انجام جراحی های زیبایی می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با بهترین فوق تخصص جراح پلاستیک در اهواز می توانید با شماره ۰۶۱۳۳۹۲۲۸۹۳ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر همایون زهتاب مراجعه کنید .

ماندگاری تزریق ژل گونه

تقویت گونه با CaHA به طور معمول یک تا ۵/۱ سال دوام دارد . درمان بعدی با فیلر زمانی که حجم فیلر تزریق شده کاهش یافته ظاهر گونه صاف شده ، چین گونه واضح تر شده و ظاهر بیمار مانند قبل از تزریق گردیده توصیه می گردد .

مراقبت های بعد از تزریق ژل گونه

  • بیماران چهار هفته بعد از درمان مجددا ارزیابی می گردد .
  • کبودی ، تورم ، قرمزی و تندرنس مانند توضیحات قبلی درمان می گردند در موارد وجود قرینگی تزریق فیلر اضافی ممکن است لازم شود به طور معمول ۳/. تا ۴/. سی سی CaHA-Lidocaine برای ترمیم نواحی کاهش حجم لازم است .در صورت امکان از یخ و بی حسی کننده های سطحی برای انجام تزریق مجدد استفاده می شود تا جا به جایی و بدشکلی بافت احتمالی ناشی از تزریق بیدوکایین به وجود نیاید .
بیشتر بخوانید
لیپوساکشن در اهواز

دکتر همایون زهتاب فوق تخصص جراحی پلاستیک در اهواز

دکتر همایون زهتاب، فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و لیزر هستند.

همچنین ایشان عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران نیز می باشند.

درباره نویسنده

دکتر همایون زهتاب
دکتر همایون زهتاب، فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و لیزر هستند.همچنین ایشان عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران نیز می باشند.

پاسخ

7 − یک =

تماس با پزشک