بهترین دکتر ابدومینوپلاستی اهواز
۱۱ آذر

بهترین دکتر ابدومینوپلاستی اهواز

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

بهترین دکتر ابدومینوپلاستی

ممکن است شما از آن دسته افرادی باشید که به واسطه ی شکم بزرگ مسخره شده اید، یا از پوشیدن لباس های مورد علاقتان صرف نظر کرده اید. شاید زایمان های متعدد موجب به وجود آمدن توده ای از چربی و شلی عضله را به همراه داشته و برگشتن به اندام و فرم بدنی قبل از بارداری، به بزرگترین دغدغه برای شما تبدیل شده باشد. احتمالا پیش آمده که جلوی آینه بایستید و از تصویری که مشاهده می کنید راضی نباشید. ادامه ی تمامی این حس ها به مرور موجب عدم اعتماد به نفس شما در روابط روزانه و به تبع آن کاهش جایگاه اجتماعی شما نزد دیگران خواهد شد. نگران نباشید ما در این مقاله سعی داریم شما را با محبوب ترین روش رهایی از چربی های شکمی به نام ابدومینوپلاستی آشنا کنیم که تاثیری باور نکردنی در برطرف کردن چربی های شکمی دارد و همینطور در انتهای مطلب خواهید دانست با مراجعه به بهترین دکتر ابدومینوپلاستی، بهترین جراحی را تجربه خواهید کرد.

بهترین-دکتر-ابدومینوپلاستی-اهواز

ابدومینوپلاستی و رهایی از چربی های شکمی

 ابدومینوپلاستی یک روش تهاجمی برای برداشتن چربی های شکمی و پوست های شل و آویزان شما در ناحیه شکم است. در این روش ابتدا یک برشی در زیر ناف تا نزدیکی قسمت شرمگاهی بدن ایجاد می شود و اقدام به برداشتن چربی های اضافه و پوست های شل می کنند. جراحی ابدومینوپلاستی یا جراحی شکم بعد از حاملگی و زایمان، یا کاهش وزن شدید که شکم دچار شلی پوست و عضلات شده باشد، انجام می شود.

در ابدومینوپلاستی علاوه بر برداشتن چربی، عضلات نیز سفت می شوند.

بیشتر بخوانید
لیپوساکشن در اهواز

افراد کاندید برای ابدومینوپلاستی

حالا این سوال مطرح می شود که آیا صرفا داشتن شکم بزرگ بر روی انجام گزینه ی ابدومینوپلاستی مهر تایید می زند یا خیر؟

اگر شکمی بزرگ و آویزان دارید و تمایل به برداشتن این توده های چربی اضافه دارید ابدومینوپلاستی روش مناسبی است. این مشکل شکمی ممکن است بعد از بارداری و زایمان برای شما ایجاد شده باشد.

۷ نکته ضروری که از ابدومینوپلاستی باید بدانید

 1. ابدومینوپلاستی یک روش مناسب برای کاهش حجم در افراد است.
 2. روش ابدومینوپلاستی روش مناسبی برای کاهش سایز نیست. در صورت اضافه وزن زیاد و bmi بالای ۴۰ بهتر است برای کاهش سایز از روش هایی مثل اسلیو معده استفاده کنید.
 3. بهتر است از این موضوع مطلع باشید که در صورتی که ابدومینوپلاستی انجام دهید، نمی توانید برای بارداری مجدد اقدام کنید.
 4. روش ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک را می توان برای کاهش چربی های شکمی به طور همزمان انجام داد.
 5. ابدومینوپلاستی با برش هایی در زیر شکم همراه است که اندازه ی این برش ها رابطه ی مستقیمی با حجم چربی شکمی مراجع دارد.
 6. در صورتی که فشار خون بالا و یا دیابت دارید پزشک معالج خود را مطلع کنید.
 7. رعایت رژیم غذایی شرط اساسی و مهم حفظ فرم بدنی بعد از جراحی است.

عوامل موثر در یک ابدومینوپلاستی موفق

در یک جراحی موفق و رضایت بخش عواملی تاثیرگذار است. قبل از آن که به فاکتورهای مهم پرداخته شود، باید بدانیم زمانی که جراحی را نزد بهترین دکتر ابدومینوپلاستی انجام دهیم، نتایج آن بسیار متفاوت از زمانی است که جراحی نزد یک جراح بی تجربه انجام شود، اما به طور کلی عواملی که باعث نتیجه ی بهتر پس از عمل ابدومینوپلاستی می شوند را می توان به سه دسته ی کلی تقسیم کرد:

 1. اولین و مهمترین امر موثر، میزان و نحوه ی سفت کردن عضلات جداره ی شکم است. به طوری که سفت کردن عضلاتی که در قسمت بالای ناف، زیر ناف و عضلات کنار جداره ی شکم باید به میزان مساوی و برابر سفت شوند. تا در پوزیشن ها وحالت هایی که فرد پس از عمل جراحی دارد قسمتی از عضلات شل نباشد.
 2. . دومین عاملی که باعث نتیجه ی بهتر در ابدومینوپلاستی می شود میزان و اندازه ی پوستی است که برداشته می شود، این اندازه باید طوری باشد که تمام قسمت های شکم با هم تناسب داشته باشند. بالای ناف، پایین ناف و قسمت های خارجی شکم و حتی ناحیه ی پهلوها با هم متناسب و هماهنگ باشد.
 3. عامل سوم موثر در نتیجه جراحی چربی است. چربی های قسمت های مختلف شکم باید یکسان برداشته شود تا نتیجه خوبی بدست آید.
بیشتر بخوانید
لیزرموهای زائد در اهواز

مطالب مفید:

لیپولیز یا لیپوماتیک کدام بهتر است؟

لاغری بدون جراحی با کرایولیپولیز

مراقبت های بعد از جراحی ابدومینوپلاستی

در نتیجه ی هر جراحی مهارت و تخصص پزشک یک طرف  و مراقبت های بعد از جراحی طرف دیگر، در نتیجه ی کار بسیار موثر هستند. پس بهتر است مراقبت های جراحی ابدومینوپلاستی را رعایت کنید:

 • استفاده از گن و شکم بند تا ۳ الی ۴ ماه پس از جراحی ابدومینوپلاستی. استفاده از این گن وشکم بندها بسیار ضروری است، به خصوص برای کسانی که شلی و افتادگی پوست داشته اند.
 • از انجام کارهایی که باعث فشار و انقباض عضلات شکم می شود باید جلوگیری کرد.
 • فعالیت های سنگین تا چند ماه پس از عمل ممنوع است و نبایسد انجام داد.
 • بعد از جراحی دو تا درن در پهلوها قرار می گیرد که از طریق این درن ها ترشحات و خونابه ها خارج می شوند و خطر عفونت به حداقل می رسد. تقریبا دو یا سه روز پس از جراحی بسته به کاهش خونابه و ترشحات این درن ها از بدن خارج می شود. در حفظ بهداشت خود کوشا باشید.
 • داروهایی برای جلوگیری از عفونت و کاهش درد داده می شود. داروهای خود را راس ساعت میل کنید.
 • چکاپ های بعد از جراحی بسیار مهم است و نباید فراموش شود.

نقاهت پس از جراحی ابدومینوپلاستیک

پس از انجام جراحی ابدومینوپلاستی، یک شب پس از جراحی برای کنترل فشار خون و جلوگیری از خونریزی احتمالی در بیمارستان می گذرانید.تا دو روز درن در قسمتی از پهلوها برای تخلیه خونابه وجود دارد که پس دو روز برداشته می شود.تا ۳ الی ۴ ماه باید از گن و شکم بند استفاده کنید و از انجام فعالیت های سنگین بپرهیزید. با مشورت پزشک از هفته ی دوم می توانید پیاده روی سبک را آغاز کنید.

بیشتر بخوانید
جراحی زیبایی برای افتادگی پلک

دکتر همایون زهتاب فوق تخصص جراح پلاستیک و زیبایی با استفاده از تکنیک های روز دنیا و دستگاه های مجهز پیشرفته به انجام جراحی های زیبایی می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با بهترین فوق تخصص جراح پلاستیک در اهواز می توانید با شماره ۰۶۱۳۳۹۲۲۸۹۳ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر همایون زهتاب مراجعه کنید .

تفاوت ابدومینوپلاستی با سایر روش ها

برای رهایی از چربی ها راه های متفاوتی وجود دارد. لیپوماتیک و لیپوساکشن نیز یکی دیگر از روش های رهایی از چربی های اضافی در بدن هستند. یکی از مهمترین تفاوت های تخلیه چربی به روش ابدومینوپلاستی با لیپوساکشن و لیپوماتیک حجم چربی های خارج شده در این روش هاست.

اما تفاوت های اصلی در لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی

 • درد و خونریزی در لیپوماتیک کمتر از ابدومینوپلاستی است
 • نقاهت بعد از جراحی در لیپوماتیک بسیار کوتاه تر از ابدومینوپلاستی است
 • حجم چربی های خارج شده از شکم در ابدومینوپلاستی بیشتر از لیپوماتیک است
 • لیپوماتیک برای برطرف کردن چربی های موضعی و مقاوم در بدن (شکم یا ران) است اما ابدومینوپلاستی برای از بین بردن چربی های شکمی و افتادگی و شلی عضلات به کار می رود

کلام آخر:

جراحی ابدومینوپلاستی یک جراحی موثر ورضایت بخش برای رهایی از شر چربی های شکمی است. اما انتخابی پزشکی حاذق و متبحر در زمینه ی ابدومینوپلاستی برای رسیدن به بهترین نتیجه ضرورت دارد. برای انتخاب بهترین پزشک متخصص پلاستیک تحقیقات لازم را انجام دهید و در زمان مشاوره از پزشک خود نمونه کار بخواهید. مراقبت های ویژه ی پس از جراحی را رعیت کنید تا بهترین نتیجه ی ممکن برسید.

دکتر همایون زهتاب فوق تخصص جراحی پلاستیک در اهواز

دکتر همایون زهتاب، فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و لیزر هستند.

همچنین ایشان عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران نیز می باشند.

درباره نویسنده

دکتر همایون زهتاب
دکتر همایون زهتاب، فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و لیزر هستند.همچنین ایشان عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران نیز می باشند.

پاسخ

18 + 2 =

Call Now Buttonتماس با پزشک