تزریق چربی در کدام قسمتها استفاده می شود؟
۱۲ شهریور

تزریق چربی در کدام قسمتها استفاده می شود؟

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

تزریق چربی در کدام قسمتها استفاده می شود؟

برداشت چربی از بدن خود فرد و تزریق آن در قسمتهای از بدن یکی از شایع ترین روش های جراحی زیبایی می باشد . حال این روش برای چه افرادی ناسب است و در کدام یک از قسمت های بدن می توان آن را تزریق کرد ؟با ما در ادامه همراه باشید تا به این موضوع بپردازیم.

کاربرد تزریق چربی

در این روش که از چربی خود بدن بیمار استفاده می شود برای تقویت قوام صورت، رفع چین و چروک آن ، حجم دهی سینه و باسن استفاده می شود .

عکس-تزریق-چربی

عکس-تزریق-چربی

نحوه تزریق چربی

از آنجائیکه چربی از نواحی از بدن برداشته می شود و به قسمتهای مورد نظر تزریق می شود می توان گفت دو عمل به طور همزمان انجام می شود.
ناحیه اهدا کننده (جایی که چربی استخراج می شود مانند شکم یا باسن) باید مشخص شود و برای استخراج چربی از لیپوساکشن استفاده می شود. سپس چربی مکش شده به صورت زنده به صورت یا باسن و سینه تزریق می شود.
حدود ۵۰٪ از چربی های تزریق شده زنده می مانند و چربی های باقی مانده برای همیشه زنده می مانند و در محیط استریل برای تزریق مجدد در جلسات بعدی نگه داشته می شوند.

بیشتر بخوانید
عمل پروتز چانه : هزینه و عوارض 

مراحل تزریق چربی

روش تزریق چربی مراحل زیر را شامل می شود:

مرحله ۱ – ارزیابی و بررسی نقاط تزریق
جراح پلاستیک ابتدا ، ظاهر قسمتهایی از بدن که نیاز به چربی دارد را از نظر نقاط تزریق ارزیابی کرده و علامت گذاری می کند.
ممکن است از مناطقی که برای درمان استفاده می شود ، عکس بگیرید.
مرحله ۲ – پاکسازی و بی حسی کردن
محل های تزریق با یک ماده ضد باکتری تمیز می شوند.
برای کاهش درد در محل تزریق از یک ابزار بسیار سرد برای خنک شدن پوست ، پماد بی حس کننده برای بی حس کردن پوست یا تزریق بی حسی موضعی استفاده می شود. البته بدون استفاده از این موارد نیز درد قابل تحمل است.

مرحله ۳ – تزریق
تزریق معمولاً فقط در هر قسمت چند لحظه طول می کشد. چربیدر صورت لزوم اضافه می شود.
بسته به تعداد مناطقی که باید تحت درمان قرار گیرند ، کل مراحل ممکن است به اندازه ۱۵ دقیقه یا به مدت یک ساعت انجام شود.
مرحله ۴ – پاکسازی و بازیابی
هنگامی که نتایج رضایت بخش تلقی شد ، هرگونه علامت گذاری پاک می شود.
برای کاهش تورم و رفع ناراحتی استفاده از کمپرس یخ توصیه می شود. اگرچه ممکن است برای یک یا دو روز کمی احساس درد کنید ، اما معمولاً دردناک نیست که نیاز به دارویی داشته باشد.

دکتر همایون زهتاب فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در اهواز عضورسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران با استفاده از تکنیک های روز دنیا و دستگاه های مجهز پیشرفته به انجام جراحی های زیبایی می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با دکتر می توانید با شماره ۰۶۱۳۳۹۲۲۸۹۳ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر همایون زهتاب مراجعه کنید . 

عوارض تزریق چربی

برای اینکه تصمیم بگیرید از تزریق چربی استفاده کنید در ابتدا اطلاعاتی درباره مزایا ، خطرات و عوارض آن به دست بیاورید ودر این مورد با جراح خود مشورت کنید. در نهایت تصمیم گیرنده شما هستید . جراح پلاستیک باید خطرات و مزایا را با جزئیات به شما توضیح دهد.
عوارض شدید تزریق چربی شایع نیست. خطرات بالقوه بسته به نوع پرکننده خاص و ماندگاری نسبی چربی متفاوت است و شامل موارد زیر است:
• عدم تقارن
• کبودی ، خونریزی از محل تزریق ، تورم
• آسیب به پوستی که منجر به زخم می شود.
• عفونت در محل تزریق
• توده قابل لمس در زیر سطح پوست در اثر تزریق
• بثورات پوستی با خارش
• قرمزی پوست
• نکروز پوستی (زخم یا از بین رفتن پوست در اثر اختلال در جریان خون)

بیشتر بخوانید
پروتز سینه

مهم است که تمام سؤالات خود را مستقیماً با جراح پلاستیک خود مطرح کنید. اگرچه نتایج خوبی از رویه شما انتظار می رود ، اما هیچ تضمینی برای رضایت شما از نتایج خود وجود ندارد. از آنجا که عوارض قابل توجهی از تزریق چربی ایجاد می شود ، لازم است در انتخاب جراح پلاستیک که دارای مجوز بوده و آموزش دیده و آمادگی لازم را برای مقابله با هر گونه عارضه ای که ممکن است رخ دهد ، داشته باشد ، دقت کنید . برای این کار بهتر است جراح پلاستیکی انتخاب کنید که جزو انجمن جراحان پلاستیک باشد .

آیا تزریق چربی دائمی است ؟

در برخی شرایط ، دستیابی به نتایج بهینه با یک روش واحد ممکن نیست. بیشتر پرکننده ها با گذشت زمان از بین می روند. برای حفظ ماندگاری اثر ، باید روند تزریق را در فواصل زمانی در معین تکرار کنید.

دکتر همایون زهتاب فوق تخصص جراحی پلاستیک در اهواز

دکتر همایون زهتاب، فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و لیزر هستند.

همچنین ایشان عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران نیز می باشند.

درباره نویسنده

دکتر همایون زهتاب
دکتر همایون زهتاب، فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و لیزر هستند.همچنین ایشان عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران نیز می باشند.

پاسخ

هفت + 12 =

تماس با پزشک