جراحی پروتز گونه : هزینه و عوارض آن

جراحی پروتز گونه : هزینه و عوارض آن

سه نقطه اصلی در صورت در زیبایی نقش مهمی دارند : بینی ، گونه ، چانه . تناسب این سه نقطه در صورت در زیبایی فرد موثر است. گونه در زیر حفره چشم و بالای استخوان فک و بین بینی و گوش قرار گرفته است . پرحجم بودن این عضو باعث زیبایی فرد می شود . افرادی که صورت های لاغر و باریکی دارند معمولا گونه فرورفته یا کم حجمی دارند . در برخی موارد نیز در در اثر سن گونه ها فرم و شکل خود را از دست می دهد. برای برطرف کردن این مشکل از جراحی پروتز گونه استفاده می شود . حال این جراحی چیست و چه عوارضی دارد ؟ با ما در ادامه همراه باشید تا به این موضوع بپردازیم.

جراحی پروتز گونه چیست؟

در این جراحی ابتدا محل برش تعیین می گردد . معمولا برش ها در داخل دهان یا زیر پلک فوقانی زده می شود و پروتز ها از این برش ها داخل گونه جاگذاری می شود . این برش ها کوچک بوده و به راحتی ترمیم می شود . بخیه ها بعد از 10 روز کشیده می شوند. گاهی این جراحی همراه با جراحی های زیبایی دیگر مانند لیفت صورت انجام می شود و دیگر نیاز به برش های اضافی نیست .

انواع پروتز گونه

پروتز جنس خارجی است که با توجه به نوع قرار گیری و شکل آنها به انواع ذیل تقسیم می شوند :

 1. پروتز گونه ای

این پروتز برای ایجاد برجستگی بیشتر بر روی استخوان گونه جاگذاری می شود . جنس این وع پروتز ها سیلکونی است و با بافت گونه ادغام نمی شود و می توان آنها را بعدا جدا کرد.

 1. عکس-پروتز-گونه
  عکس-پروتز-گونه

  پروتز زیر گونه ای

این نوع پروتز در زیر گونه جاگذاری می شود . این پروتز بیشتر برای افرادی است که گونه های لاغر و فرورفته دارند .این پروتزها با بافت گونه ادغام می شوند .

 1. پروتز ترکیبی

برای ایجاد شکل و فرم بهتر از دو نوع پروتزاستفاده می شود .

دکتر همایون زهتاب فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در اهواز با استفاده از تکنیک های روز دنیا و دستگاه های مجهز پیشرفته به انجام جراحی های زیبایی می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با دکتر می توانید با شماره 06133922893 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر همایون زهتاب مراجعه کنید . 

عوارض جراحی پروتز گونه

از آنجائیکه این عمل پیچیده نیست و برش ها کوچک هستند ، عوارضی از جمله آلرژی برای بیمار به همراه ندارد . معمولا جراح پلاستیک با توجه به شکل گونه فرد ، پروتز را سفارش می دهد تا شکل و فرم بهتری داشته باشد . جراح برای پیشگیری از عفونت بعد از جراحی به بیمار داروی آنتی بیوتیک تجویز می کند . قبل از جراحی از مصرف داروهای ضد افسردگی و دخانیات پیشگیری کنید و یا جراح خود را در جریان بگذارید.

مراقبت های بعد از پروتز گونه

 • بهتر است فرد یک هفته بعد از جراحی استراحت کافی داشته باشد . بعد از این زمان می تواند به زندگی روزمره و عادی خود بازگردد.
 • سه هفته بعد از جراحی می توانید ورزش کنید .
 • امکان تورم و کبودی بعد از جراحی وجود دارد که با استفاده از کمپرس یخ می توانید آن را به حداقل برسانید .
 • از داروهای آنتی بیوتیکی که پزشک تجویز کرده به طور مرتب استفاده کنید تا از درد و عفونت پیشگیری شود.
 • بعد از 10 روز به پزشک خود برای بررسی وضعیت خود مراجعه کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر همایون زهتاب

دکتر همایون زهتاب، فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و لیزر هستند. همچنین ایشان عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران نیز می باشند.

پاسخ

1 × دو =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
تماس با پزشک