عمل چال گونه چگونه انجام می شود؟

جراحی چال گونه

چال گونه از نظر برخی از افراد یکی از زیبایی هایصورت به شمار میرود. به همین دلیل است تاکنون روشهای مختلفی برای ایجاد چال گونه چه از طریق انجام عمل زیبایی و چه از طریق روشهای خانگی وجود دارد. اگر شما هم به دنبال ایجاد چال گونه هستید در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

اما لازم است بدانید که چه نکاتی بعد ازاین عمل باید رعایت شود؟مدت زمان بهبودی عمل چال گونه چقدر است؟عوارض عمل چال گونه  به چه صورت است ؟ دکتر ذهتاب فوق تخصص پلاستیک در مورد عمل چال توضیحاتی می دهد که در ادامه به آن می پردازیم.

جراحی چال گونه

عمل چال گونه

چال لپ یا گونه به فرورفتگی گفته میشود که هنگام خندیدن روی صورت ایجاد میشود. در بسیاری از افراد محل ایجاد این تو رفتگی، کمی پایینتر از گونه است. اما در برخی هم دقیقا روی لپ یا پایین لب، روی گونه ایجاد میشود.در حقیقت انقباض عضلانی است که موقع خندیدن با انقباض عضلات صورت یک فرورفتگی در گونه ها بوجود می آید که در زیبایی خیلی از چهره ها موثر است.

برخی افراد تصور می کنند که چال گونه تنها هنگام تولد و به صورت ارثی به وجود می آید اما جالب است بدانید روشهای مختلفی برای ایجاد چال لپ وجود دارد. از طرف دیگر، باید بدانید افرادی که به صورت طبیعی دارای چال گونه هستند، این احتمال در موردشان وجود دارد که در آینده بنا به دلایل مختلف از جمله افتادگی پوست صورت، چال گونه خود را از دست بدهند!

عمل چال گونه چگونه انجام می شود ؟

این چال گونه توسط جراحی هم قابل ایجاد است. این چال می تواند در نقاط دیگری از صورت هم باشد در بعضی از افراد مقداری بالاتر یا در کنار لب و یا مقداری کوچک یا بزرگتر است. در جراحی چال گونه بهترین جایی که می توان این چال را ایجاد کرد به فاصله 2 تا 3 سانت گوشه بالایی لب می باشد.

مکانیزمی این چال که به صورت طبیعی در صورت بوجود می آید این است که تعداد زیادی عضله در صورت وجود دارند که به صورت همگن و هماهنگ با هم عمل می کنند و فعالیتهای مختلفی را انجام می دهند. کاری که انجام می شود این است که این چال طبیعی که در برخی از افراد به صورت طبیعی وجود دارد ما با عمل جراحی در صورت ایجاد می کنیم.

این جراحی، جراحی سبک و به صورت سرپایی داخل مطب انجام می شود و بین نیم تا سه ربع و تحت بی حسی موضعی صورت می گیرد.

ابتدا یک بی‌حسی موضعی مانند لیدوکائین روی پوست ناحیه اعمال می شود تا در طول جراحی درد و ناراحتی حس نکنید. 10 دقیقه طول می کشد تا بی حسی اثر کند.

سپس جراح زیبایی با استفاده از یک وسیله نمونه برداری کوچک درون پوست شما یک حفره ایجاد کرده و مقداری عضله و چربی خارج می شود. مساحت آن به 2 الی 3 میلی متر می رسد. پس از تعیین محل چال، یک بخیه از یک طرف عضله گونه به طرف دیگر زده می شود تا چال به طور دائم باقی بماند.

مراقبت های بعد ازعمل چال گونه

بعد عمل جراحی فرد باید در غذا خوردن و تغذیه ای که می کند دقت های لازم را انجام دهد تا بخیه های زده شده و چال ایجاد شده آسیب نبیند. سایر مواردی که باید رعایت شوند شامل موارد زیر می باشد

  • به مدت چند روز بعد از عمل، در محل درمان شده یک التهاب و زخم جزئی وجود خواهد داشت.
  • در طول مرحله بهبودی از آرایش کردنبپرهیزید.
  • تا اثر بی‌حسی دهانتان به طور کامل از بین نرفته از نوشیدن یا خوردن هرگونه مواد غذایی سرد و گرم خودداری کنید
  • بعد از عمل به مدت ۱۵ روزه، بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کنید.
  • برای تمیز نگه داشتن دهان چند بار در روز از دهان‌شویه‌ها استفاده کنید.
  • از آنجا که دهان یک منبع باکتری است، مراقبت صحیح از آن بسیار ضروری است.
  • برای کمک به بهبودی سریع‌تر آنتی‌بیوتیک‌ها را به موقع مصرف نمایید. .
  • در صورت وجود درد می‌توانید از داروهای مسکن استفاده کنید.
چال لپ و مراقبت های بعد از آن

مواردی که باید بعد از عمل چال گونه رعایت کرد

اگر خونریزی یا ترشح بیش از اندازه داشتید بلافاصله به پزشک خود مراجعه کنید.

برگرداندن اثر جراحی چال گونه تقریبا غیر ممکن است و نتایج این جراحی چه خوب و چه بد دائمی است.

هزینه عمل چال گونه چقدر است ؟

هزینه این عمل جراحی به سطح عمل جراحی، زمان و تجهیزات لازم و نوع بیهوشی و یا بی حسی که انتخاب می کنید بستگی دارد . برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عمل جراحی با ما تماس بگیرید تا یک جلسه مشاوره برای شما ترتیب دهیم. هزینه عمل به نوع چالی که می‌خواهید ایجاد شود نیز بستگی دارد؛ به طور مثال برخی افراد یک طرف صورتشان چال دارد و تنها یک چال دیگر نیاز دارند. همچنین شما می توانید این جراحی را همراه با سانترال لب برای جذابیت بیشتر صورت انجام دهید.

سوالات متداول در زمینه عمل چال گونه

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 4.7]
دکتر همایون زهتاب

دکتر همایون زهتاب، فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و لیزر هستند. همچنین ایشان عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران نیز می باشند.

پاسخ

نوزده − نه =

مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه
تماس با پزشک