لیفت ابرو چیست و چگونه انجام می شود؟
۲۰ مرداد

لیفت ابرو چیست و چگونه انجام می شود؟

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

لیفت ابرو چیست و چگونه انجام می شود؟

با افزایش سن عضلات ابرو شروع به شل شدن می کنند در نتیجه باعث افتادگی ابرو می شود . در این موضوع تاثیر منفی بر زیبایی صورت می گذارد . برای برطرف کردن این مشکل جراحی لیفت ابرو انجام می شود که  منجر به جوانسازی پیشانی نیز می شود . این جراحی باعث بهبود ظاهر پیشانی ، ابرو و ناحیه اطراف چشم می شود. لیفت ابرو می تواند به تنهایی یا با سایر روشهای جراحی صورت مانند جراحی پلک (بلفاروپلاستی) یا لیفت صورت انجام شود.

انواع لیفت ابرو

دو روش برای بالابردن قسمتهای پیشانی و ابرو وجود دارد:

۱٫لیفت کلاسیک در این نوع لیفت یک برش مداوم در سطح گوش زده می شود و  از خط مو بالا کشیده می شود. این برش سطحی بوده و جای زخم در دیدرس نیست .

۲٫ لیفت با آندوسکوپی در این روش جراح چند برش کوچک در پوست سر ایجاد می کند. او یک لوله بارریک که سر آن مجهز به دوربین کوچک است را  در یکی از برش ها وارد می کند و از دستگاه دیگری که در برش دیگر وارد می کند را  برای ایجاد تغییرات لازم استفاده می کند.در لیفت با آندوسکوپی ، جراح از بخیه های کوچک برای ایمن سازی بافت استفاده می کند. از آنجا که بریدگی ها کوچکتر هستند ، این روش نسبت به لیفت کلاسیک کمتر تهاجمی است. و میزان زخم و زمان بهبودی کمتری خواهد داشت .

عکس لیفت-ابرو

عکس لیفت-ابرو

مشاوره قبل از انجام لیفت ابرو

قبل از عمل جلسه ای برای مشاوره با جراح خود خواهید داشت. در این جلسه ، شما باید در مورد انتظارات از جراحی ، شرایط جسمی فعلی و سابقه پزشکی خود صحبت کنید. جراح شما با توجه به عضلات ، کل ناحیه پیشانی ، از جمله پلکهای فوقانی را ارزیابی خواهد کرد.

بیشتر بخوانید
سابسیژن در اهواز

هزینه لیفت ابرو

شما باید با جراح خود در مورد جزئیات تمام هزینه ها – از جمله هزینه های بیمارستان ،  جلسات مراجعه بعد از جراحی و گزینه های پرداخت صحبت کنید.بدانید که بیمه درمانی هزینه های زیبایی را پرداخت نمی کند. چگونه برای جراحی لیفت ابرو آماده شوید ؟ممکن است نیاز باشد اقداماتی  قبل از اینکه بتوانید لیفت ابرو داشته باشید انجام دهید. جراح باید در مورد کارهایی که باید انجام دهید و چه زمانی باید این کار را انجام دهید ، دستورالعملهای مفصلی به شما بدهد:

  • اگر سیگار می کشید ، جراح شما ممکن است از شما بخواهد حداقل تا ۲ هفته از کشیدن آن امتناع کنید·
  • ممکن است مجبور شوید از مصرف الکل و برخی داروهای خاص خودداری کنید. اگر مرتباً از آسپیرین یا داروی ضد التهابی استفاده می کنید ، حتما جراح خود را در جریان بگذارید زیرا ممکن است مصرف این داروها قطع شود. این داروها می توانند باعث افزایش خونریزی بعد از جراحی شوند و باید از آنها اجتناب کرد.
  • اگر موهای سر شما بلند است ، ممکن است مجبور شوید آن را کمی کوتاه کنید. اگر موهای شما خیلی کوتاه  است از شما خواسته می شود تا آن را بلند کنید تا زخم ناشی از جراحی را بپوشاند.

دکتر همایون زهتاب فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در اهواز با استفاده از تکنیک های روز دنیا و دستگاه های مجهز پیشرفته به انجام جراحی های زیبایی می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با دکتر می توانید با شماره ۰۶۱۳۳۹۲۲۸۹۳ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر همایون زهتاب مراجعه کنید . 

نحوه انجام لیفت ابرولیفت ابرو

را می تواند در مطب جراح خود ، در بیمارستان یا در یک مرکز جراحی سرپایی انجام دهید. عمل جراحی باید کمتر از دو ساعت طول بکشد و به طور معمول نیازی بستری  نخواهید داشت. با این وجود ، باید شخصی را همراه خود ببرید که بتواند شما را تا منزل همراهی کند .بیشتر اوقات ، جراح از بی حسی موضعی استفاده می کند. اما با بیهوشی عمومی هم می توان این جراحی را انجام داد . در مورد اینئ موضوع با جراح خود قبل از عمل صحبت کنید. . پس از اتمام عمل ، جراح شما برش ها را بخیه می زند. ناحیه جراحی را تمیز می کند و صورت شما را باند می بندد.

بیشتر بخوانید
بهترین دکتر ابدومینوپلاستی اهواز

مراقبت های بعد از لیفت ابرو

  • برای کاهش تورم می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.
  • برای خوابیدن سر خود را بالاتر از بدن خود قرار دهید.
  • برای بهبود زخم از پمادهای تجویزی پزشک خود استفاده کنید .

دکتر همایون زهتاب فوق تخصص جراحی پلاستیک در اهواز

دکتر همایون زهتاب، فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و لیزر هستند.

همچنین ایشان عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران نیز می باشند.

درباره نویسنده

دکتر همایون زهتاب
دکتر همایون زهتاب، فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و لیزر هستند.همچنین ایشان عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران نیز می باشند.

پاسخ

14 − دو =

تماس با پزشک