لیپولیز یا لیپوماتیک کدام بهتر است؟
۲۰ خرداد

لیپولیز یا لیپوماتیک کدام بهتر است؟

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

 لیپولیز یا لیپوماتیک کدام بهتر است؟

امروزه به دلیل تنوع در روش های پیکرتراشی و لاغری انتخاب بهترین روش برای افراد سخت شده است . شایع ترین روش لاغری لیپولیز و لیپوماتیک می باشد . برای اینکه بدانید کدام یک از روش های لیپولیز یا لیپوماتیک بهتر است باید ابتدا در مورد نحوه انجام ان اطلاعاتی داشته باشید.

لیپوماتیک چیست ؟

در روش لیپوماتیک وسیله ای به نام کانولا از طریق ایجاد سوراخ در پوست نواحی که دارای چاقی موضعی هستند فرستاده شده و وارد چربی ها می شود . کانولا به صورت خودکار زمانی که به چربی می رسد شروع به لرزش کرده و چربی ها را خرد می کند . سپس از طریق همین وسیله جراح چربی های خرد شده را خارج می کند .از مزایای این روش آنست که زمانی که کانولا به چربی ها می رسند شروع به لزرش و حرکت می کند و زمانی که به سایر بافت های غیر چربی می رسد متوقف می شود . بنابراین آسیبی به بافت های اطراف چربی ها وارد نمی کند .

لیپولیز-یا-لیپوماتیک

لیپولیز-یا-لیپوماتیک

لیزر لیپولیزر چیست ؟

ابزاری مخصوص لیزر وارد چربی ها می شود و امواجی به نقاطی از بدن که دارای چربی است شروع به تابیدن می کند . این امواج اولتراسوند می باشد . بنابراین چربی ها با این روش به شکل مایع درمی آیند و از طریق سوراخ ایجاد شده از بدن خارج می شود .

بیشتر بخوانید
پروتز باسن در اهواز

لیپولیز بهتر است یا لیپوماتیک

روش های لاغری با دستگاههایی نظیر لیپوماتیک و لیزر لیپولیز کارکرد یکسانی دارند . تنها تفاوت آنها در نتایج این روش هاست که به مهارت و تبحر جراح بستگی دارد . درواقع کیفیت عمل به تجربه و حس زیبایی شناسی جراح بستگی دارد .

برای پیکرتراشی با جراحی چه کنیم ؟

بهتر است قبل از انتخاب روش پیکرتراشی با لیپوماتیک یا لیپولیز یا سایر روش های جراحی ابتدا به این موضوع توجه کنیم که به چه کسی برای انجام این عمل مراجعه کنیم . همان طور که گفتیم دستگاههای لاغری کارکردی یکسان دارند و نتایج آن بستگی به مهارت و تجربه جراح دارد . برای عمل زیبایی و پیکرتراشی به فوق تخصص جراحی پلاستیک مراجعه کنید . برای یافتن پزشک مورد نظر بهتر است پزشک خود را از انجمن جراحان پلاستیک ایران انتخاب کنید . زیرا هم تخصص بالایی دارند و هم از تجربه بالایی در این زمینه برخوردارهستند .

دکتر همایون زهتاب فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در اهواز با استفاده از تکنیک های روز دنیا و دستگاه های مجهز پیشرفته به انجام جراحی های زیبایی می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با بهترین فوق تخصص جراح پلاستیک در اهواز می توانید با شماره ۰۶۱۳۳۹۲۲۸۹۳ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر همایون زهتاب مراجعه کنید .

 

آیا لیپوماتیک عوارض دارد ؟

در صورتی که جراحی به درستی انجام نشود ، فرد بعد از عمل  دچار ناهمواری بعد از عمل می شود که نیاز به جراحی مجدد پیدا می کند .

لیپولیز عوارض دارد ؟

عارضه ای خاصی بعد از این روش وجود ندارد . عوارض احتمالی آن عمومی است و بعد از هر عمل زیبایی برای هر فردی وجود دارد از جمله امکان عفونت که برای جلوگیری از آن بعد از عمل پزشک آنتی بیوتیک به بیمار تجویز می کند تا مدت زمان مشخصی(۴ تا ۷ روز) مصرف کند. عوارضی که در گذشته وجود داشت مانند کبودی فراوان یا آمبولی و خونریزی شدید در این روش دیگر وجود ندارد .

بیشتر بخوانید
عمل چال گونه چگونه انجام می شود؟

عمل لیپوماتیک یا لیپولیز برای چه افرادی مناسب است ؟

جراحی لیپوماتیک یا لیزر لیپولیز را همه افراد در هر سنی می توانند انجام دهند . تنها محدودیتی که وجود دارد عدم سلامت کلی بدن است . افرادی که بیماری کلیوی یا مشکل قلبی داشته باشند نمی توانند این عمل را انجام دهند .

 

دکتر همایون زهتاب فوق تخصص جراحی پلاستیک در اهواز

دکتر همایون زهتاب، فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و لیزر هستند.

همچنین ایشان عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران نیز می باشند.

درباره نویسنده

دکتر همایون زهتاب
دکتر همایون زهتاب، فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و لیزر هستند.همچنین ایشان عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران نیز می باشند.

پاسخ

چهار − دو =

تماس با پزشک