پروتز سینه
۰۳ اردیبهشت

پروتز سینه

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

پروتز سینه

پروتز سینه، جراحی زیبایی است که با قرار دادن پروتز (ایمپلنت) در داخل بافت سینه، به بزرگ شدن اندازه و فرم بهتر سینه ها کمک می کند. پروتز سینه، یکی از پرطرفداران ترین جراحی های سینه در میان خانم هایی است که به دلیل کوچک بودن سینه های خود اعتماد به نفس پایینی دارند.

خانم هایی که به دلیل کاهش وزن، بارداری و یا شیردهی، فرم دلخواه سینه را از دست داده اند، نیز خواهان انجام این جراحی هستند.

پروتز سینه

پروتز سینه

در جراحی پروتز سینه، از پروتزهای سالینی و سیلیکونی استفاده می شود.

استفاده از پروتزهای سیلیکونی باعث می شود سینه ها بزرگ تر به نظر برسند و به همین خاطر، بیمار به فرم دلخواه خود می رسد.

استفاده از پروتزهای سالینی، به برش های کوچک تری نیاز دارد و احتمال بروز عوارض در این پروتزها بسیار کمتر می باشد.

پزشک با بررسی تمامی جوانب، بهترین نوع پروتز را برای بیمار در نظر می گیرد.

چه کسانی می توانند تحت جراحی پروتز سینه قرار بگیرند؟

 • افرادی که سینه های کوچک و بد فرم به دلیل بارداری و یا کاهش وزن دارند .
 • در صورتی که یکی از سینه ها نسبت به دیگری کوچک باشد، که اصطلاحا گفته می شود سینه ها نسبت به هم متقارن نیستند .
 • خانم هایی که به دلیل کوچک بودن سینه های شان اعتماد به نفس پایینی دارند .
بیشتر بخوانید
بهترین جراح پلاستیک در اهواز

می توانند تحت جراحی پروتز سینه قرار بگیرند.

پزشک با بررسی و معاینات بالینی و فیزیکی بیمار، مفید بودن این جراحی را تائید می کند. به همین خاطر، معمولا عکس برداری هایی قبل از جراحی انجام می شود و پزشک به بررسی سابقه پزشکی بیمار می پردازد. در صورتی که در آینده قصد بارداری دارید، حتما این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید. چرا که بارداری بر روی اندازه سینه ها و نتیجه جراحی تاثیر می گذارد.

اقدامات و مراقبت های بعد از پروتز سینه

 • به بیماران توصیه می شود از چند هفته قبل از جراحی، مصرف سیگار و دخانیات را کنار بگذارند، تا علاوه بر تسریع روند بهبودی، احتمال بروز عوارض نیز به حداقل برسد.
 • بهتر است بیمار وزن بدنی ایده آل داشته باشد. معمولا احتمال بروز عوارض در افرادی که چاق هستند و اضافه وزن دارند، بیشتر می باشد.
 • ورزش و تمرین بدنی باعث می شود بیمار آمادگی بیشتری برای جراحی داشته باشد و دوره نقاهت نیز کوتاه تر خواهد بود.
 • مصرف داروهای رقیق کننده خون، مکمل های گیاهی و آسپیرین باید قبل از جراحی قطع شود.

 

دکتر همایون زهتاب فوق تخصص جراح پلاستیک و زیبایی با استفاده از تکنیک های روز دنیا و دستگاه های مجهز پیشرفته به انجام جراحی های زیبایی می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با بهترین فوق تخصص جراح پلاستیک در اهواز می توانید با شماره ۰۶۱۳۳۹۲۲۸۹۳ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر همایون زهتاب مراجعه کنید .

روند جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه تحت بیهوشی عمومی  انجام می شود و تقریبا در حدود نود دقیقه طول می کشد. برش های این جراحی در نواحی:

 • زیر چین های سینه
 • زیر بغل
 • اطراف هاله قهوه ای رنگ دور نوک سینه
بیشتر بخوانید
رینوپلاستی در اهواز

ایجاد می شود. روند جراحی به این صورت است که کیسه ای جهت جدا کردن بافت سینه از ماهیچه های قفسه سینه و بافت ایجاد می شود و پروتز در داخل این کیسه قرار می گیرد. بعد از این مرحله، برش ها بخیه زده می شوند و سینه ها پانسمان می شوند.

اقدامات و مراقبت های بعد از پروتز سینه

بعد از پایان جراحی، بیمار به اتاق ریکاوری فرستاده می شود تا علائم حیاتی مانند ضربان قلب و تنفس بررسی شوند. معمولا بیمار یک شب را در بیمارستان بستری خواهد بود.

 • بعد از جراحی پروتز سینه، استفاده از پستان بند جهت فشرده تر شدن سینه ها به هم توصیه می شود.
 • معمولا داروهای مسکن به منظور کنترل و تسکین درد برای بیمار در نظر گرفته می شود.
 • برخی افراد بعد از گذشت چند روز می توانند به محل کار خود برگردند، در حالی که برخی بیماران به استراحت بیشتری نیاز دارند، به خصوص اگر کار آن ها فیزیکی باشد.
 • انجام فعالیت های شدید بدنی مانند بلند کردن اجسام سنگین و ورزش باید برای مدتی به تعویق بیفتد.
 • رانندگی تا زمان بهبودی کامل ممنوع می باشد.

نتایج جراحی پروتز سینه بلافاصله قابل مشاهده می باشد. مشاهده التهاب و یا سفتی در سینه ها بعد از عمل کاملا طبیعی است و البته به مرور زمان برطرف خواهد شد. با این که این جراحی، نتایج دائمی را به همراه دارد، اما نمی توانیم در خصوص این مساله نظر قطعی بدهیم.

بعد از جراحی، داشتن رژیم غذایی سالم، کنار گذاشتن سیگار و دخانیات به بهبود نتایج این جراحی کمک می کنند. بسیاری از بیماران دو تا سه هفته بعد از جراحی به زندگی عادی خود بر می گردند.

پروتز سینه

میزان موفقیت جراحی پروتز سینه

در جراحی پروتز سینه، پروتز در داخل سینه ها، زیر عضلات قفسه سینه و یا زیر بافت طبیعی سینه ها کار گذاشته می شود، به همین خاطر، شاهد تغییرات چشمگیری در اندازه و سایز سینه ها خواهیم بود.

بیشتر بخوانید
هایفوتراپی چیست و چه کاربردی دارد ؟

در صورتی که از پروتزهایی استفاده شود که فرم گرد و دایره ای شکلی دارند، نواحی خالی سینه نیز پر خواهد شد. نکته ای که بیماران باید به آن توجه داشته باشند این است که جراحی پروتز سینه کمکی به رفع افتادگی سینه ها نمی کند. در صورتی که خانمی از افتادگی سینه های خود ناراضی باشد، باید تحت جراحی لیفت سینه قرار بگیرد.

جراحی پروتز سینه و شیردهی

جراحی پروتز سینه، مشکلی برای شیردهی ایجاد نمی کند. برخی مادران نگران وارد شدن مواد شیمیایی به شیر هستند. که باید بگوییم، هیچ گونه ماده مضری داخل پروتزهای سالینی وجود ندارد. پزشکان نیز معتقدند که استفاده از پروتزهای سیلیکونی منعی برای شیردهی ایجاد نمی کند.

در پی جراحی، اعصاب، مجاری شیری و غدد شیری آسیب می بینند. آسیب اعصاب می تواند باعث کاهش حساسیت در نوک سینه ها شود. اما تاثیری بر روی شیردهی نمی گذارد. آسیب مجاری شیری نیز تنها باعث تولید شیر کمتر می شود و تاثیری بر روی شیردهی نمی گذارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین فوق تخصص جراح پلاستیک در اهواز مراجعه نمایید .

دکتر همایون زهتاب فوق تخصص جراحی پلاستیک در اهواز

دکتر همایون زهتاب، فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و لیزر هستند.

همچنین ایشان عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران نیز می باشند.

درباره نویسنده

دکتر همایون زهتاب
دکتر همایون زهتاب، فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و لیزر هستند.همچنین ایشان عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران نیز می باشند.

پاسخ

13 + بیست =

تماس با پزشک